fbpx
Close

Venno ja Galatasaray lõid Türgi pikaaegset esiklubi, “prantslased” vaiksed, kuid võidukad

Oliver Venno rünnakul. | Foto: CEV

Türgi kõrgliiga teises voorus alistas Istanbuli Galatasaray teisipäeval võõrsil 3:0 (22, 23, 23) Ankara Halkbanki.

Aastatel 2014-2018 neli Türgi meistritiitlit võitnud Halkbanki vastu oli Galatasaray resultatiivseim Oliver Venno, kes kogus 15 punkti (+8). Burutay Subasi lisas 11 (+4) ning Lucas van Berkel ja Yasin Aydin 8 punkti (mõlemal +6). Ankarale tõi Metin Toy 17 punkti (+5).

Galatasaray on sarnaselt Robert Tähe endisele koduklubile Izmiri Arkasele kogunud kahest mängust maksimaalsed 6 punkti. Mitmetel võistkondadel, teiste hulgas ka Andrus Raadiku koduklubil Arhavil, on teise vooru mäng veel pidamata. Arhavi mängib täna kodus Venno endise koduklubi Ankara Ziraat Bankasiga.

Prantsusmaa karikavõistlustel oli eile hea päev Eesti klubidel, sest veerandfinaali pääsesid nii Tours, Chaumont kui ka Poitiers’. Tours ja Poitiers’ said võõrsil 3:0 jagu madalamate liigade klubidest, Chaumont alistas kodus suurest kaotusseisust 3:2 (-21, -22, 17, 19, 12) meistriliigaklubi Ajaccio.

Nii Toursi Timo Tammemaa, Poitiers’ Renee Teppan kui ka Chaumont’i Hindrek Pulk vaatasid seekord võidumänge kõrvalt. Eesti võrkpalluritest on võimalik täna viimasena koht veerandfinaalis tagada Ardo Kreegil, kelle koduklubi Pariisi Volley võõrustab Rennes’i. Tulemusi näeb siit, karikamängude statistikat internetist aga ei leiagi.

Türgi liiga tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht
scroll to top