Venno pole suutnud Galatasarayd mõõnast välja vedada, Salo jaoks lõppes Meistrite liiga kaotusega

Nette Peit (nr 11) ja Anu Ennok. | Foto: CEV

Türgi kõrgliigas sai Oliver Venno tööandja Istanbuli Galatasaray juba neljanda järjestikuse kaotuse, kui alistus lähirivaalile. Salo Viesti lõpetas Meistrite liiga hooaja võiduta.

Kui Euroopa tugevuselt teises eurosarjas CEV Challenge Cup’il on Galatasaray jõudnud veerandfinaali, siis koduses liigas pole viimastes kohtumistes oma mängumootorit üldse käima saadud. Eile kaotati kodus 1:3 (26:24, 18:25, 25:27, 23:25) lähimale jälitajale ja Venno endisele tööandjale Ankara Ziraat Bankasile ning neljas järjestikune kaotus oli tõsiasi. Alates 2015. aastast Türgis mängiv tartlane oli juba harjumuspäraselt oma meeskonna parim, tuues 15 punkti (+4). Diagonaalründaja realiseeris 41 tõstest 14 (34%) ja sai kirja ühe blokipunkti. Võitjate resultatiivseimaks kujunes Yadrian Escobar Silva, kes tõi suisa 30 punkti (+21).

Liigatabelis jätkab Galatasaray neljandana, olles kogunud 34 punkti. Ziraat Bankasi on sama punktide arvuga kohe nende järel viies.

Anu Ennoki ja Nette Peidi tööandja Salo Viesti lõpetas täna oma Meistrite liiga hooaja, kui võõrsil alistuti kindlalt 0:3 (17:25, 12:25, 14:25) Türgi tippklubile Istanbuli Fenerbahcele. Kogu kohtumise platsil olnud Ennok tõi 8 punkti (+3). Viljandlanna lõi 26 tõstest punktiks 8 (31%). Vastuvõtt oli nurgaründajal 50%. Saaremaalt pärit Peit mängis esimesed kaks geimi ja sekkus kolmandas vahetusest, kuid tõi vaid ühe punkti (-1). 177-sentimeetrine piiga sai 12 tõstet, millest suutis realiseerida vaid ühe (8%). Vastuvõtt oli Peidil 55%. Salo tulemuslikem oli 9 punktiga (+7) Katarina Pilepic. Türklannade parimaks kerkis Melissa Teresa Vargas Abreu, kes tõi 17 punkti (+10).

Tegemist oli Salo jaoks viimase kohtumisega Meistrite liigas tänavusel hooajal. Eestlannade leivaisa kaotas hirmkõvas alagrupis kõik kuus kohtumist, võitis vaid ühe geimi ja punktiarvet avada ei suutnud.