fbpx
Close

Vesik jätkab Venemaa rannavõrkpallurite treenimist, fookus kahel tugevamal paaril

Rivo Vesik. | Foto: Jelena Maslova

Rivo Vesik pikendas lepingut Venemaa rannavõrkpallikoondisega ja jätkab treeneriametis. Ametlikult on Vesik idanaabrite juures tegutsenud alates 2016. aastast, kuigi tegelikult juhendas ta idanaabreid juba varem. Tokyo olümpial võitsid tema hoolealused Vjatšeslav Krassilnikov ja Oleg Stojanovski hõbemedalid.

„Otsustasime, et jätkame Venemaa koondisega koostööd. Järgmise olümpiani jääb vähem kui kolm aastat, mis tähendab, et suur töö ootab ees Pariisis võrdväärse või ehk isegi parema tulemuse tegemiseks,“ ütles Vesik Venemaa koondisega jätkuvat koostööd kommenteerides. 41-aastane pärnakas on ametliku nimetuse järgi nüüdsest Venemaa kahe tugevama paari treener ning kolmanda ja neljanda paari abitreener. Ka senine peatreener Vjatšeslav Nirka jätkab tööd koondises, kuid millises ametis, pole veel selge.

„Elan väga kaasa Eesti rannavõrkpalli arengule. Nii palju, kui võimalik, aitan alati. Tänu siinsete sponsorite toele on meie rannavõrkpalluritel olnud rohkem võimalusi spordi tegemisele pühenduda, mis on parandanud ka nende tulemusi,“ sõnas Vesik ja lisas, et nii korraldati näiteks möödunud suvel Teras Beachi ja Credit24 koostöös rannavõrkpalli turniire.

Vesik rääkis, et sügise saabudes on rõõm näha, kuidas saalivõrkpalli tase on Eestis aastatega järjest tõusnud. „Credit24 Balti Meistriliiga on tänu nimisponsori toetusele viinud Eesti võrkpalli väga heale tasemele. Minu soov on aidata tulevikus ka Eesti rannavõrkpallil jõuda maailma paremikku.“

Rivo Vesiku hoolealuste Krassilnikovi ja Stojanovski hõbe oli esimene olümpiamedal, mille venelased on rannavõrkpallis teeninud. Treenerina on ta viinud koondise MM-i pronksi ja kullani, EM-il kahe hõbemedalini. Lisaks MK-sarja finaaletapi kuld ja kokku mitukümmend poodiumikohta MK-etappidelt.

scroll to top