fbpx
Close

VIDEO | 20-aastasena TalTechi peatreeneriks saanud Maila: ma ei kahetse seda otsust

Markus Maila. | Foto: ekraanitõmmis

Sel nädalal Tallinna Tehnikaülikool/Tradehouse’i peatreeneriks saanud Markus Maila andis eelmise hooaja Eesti parima naiskonna juhendajana esimese intervjuu, kus kinnitas, et otsuse tegemine polnud raske.

“Tegin seda suhteliselt kerge südamega. Otsustamiseks anti vähe aega, aga ma usun, et kindlasti ma ei kahetse seda,” ütles 20-aastane Maila. “Alustasin tänavust hooaega paar kuud tagasi mängijana ja sellist ideed polnud, et võiksin meistriliigas naiskonda juhendada. Aga ma ei saanud sellisele võimalusele ära öelda. See on minu jaoks igati kasulik. Tüdrukute vastu oleks aus, et ma keskendun nüüd nendele (ega mängi enam ise). Tahaksin end treenerina sada protsenti arendada ja seda ka tüdrukute mängus välja näidata.”

Intervjuu sai tehtud eile pärast Maila debüüti, kus TalTech jäi Eesti karikavõistluste esimeses veerandfinaalmängus kodus numbritega 0:3 (-11, -14, -15) alla meie hetke tugevaimale naiskonnale Tartu Ülikool/Bigbankile. TalTech tuli mängule seitsme mängijaga ehk liberota. Eelmise aasta võiduka naiskonna põhitegijatest oli koosseisus vaid temporündaja Eliisa Peit, ülejäänud mängijad meistriliiga tasemel suuri tegusid veel teinud pole.

Nendest, kes treenisid sügisel TalTechiga ja pidasid klubiga jätkamise osas läbirääkimisi, polnud eilsel mängul Julija Mõnnakmäed ega Merilin Paalot. Kas on variant, et nimetatud koondislasi võib võistkonnas siiski veel näha? “Hetkel neid üles antud pole,” vastas Maila lühidalt. Küll aga leiab võistkonna nimekirjast endise Eesti koondise diagonaal- ja temporündaja Kristel Moori, kes eilses mängus veel ei osalenud. Kas teda võib paariaastase pausi järel TalTechi ridades mängimas näha? “Loodetavasti! Aga eks aeg näitab,” vastas Maila.

TalTech ja Tartu peavad karikavõistlustel korduskohtumise juba täna kell 13 Tartus.

Vaata kogu intervjuud videost!

scroll to top