VIDEO | Aganits säras, Teppan ebakindel – Maaseik jäi veerandfinaalis üllatuslikult kaotusseisu

Andri Aganits (vasakul) blokis. | Foto: CEV

Belgia meistrivõistlustel algas sel nädalal play-off, kus selgitatakse neli meeskonda, kes asuvad tänavu meistrit selgitama. Andri Aganitsa ja Renee Teppani koduklubi Maaseiki Greenyard (põhiturniiri 3.) jäi ootamatult raskesse seisu, kaotades avamängu võõrsil Menenile (6.) 2:3 (-22, -21, 23, 20, -14).

Tiitlikaitsja Maaseiki poolel võib esile tuua Eesti-Ukraina temporündajaid Aganitsa ja Juri Semenjuki, kes kogusid võrdselt 14 punkti (mõlemal +12). Aganits realiseeris 16 tõstest 12 (75%), lisaks teenis ta ühe punkti pallinguga (kokku enim serve: 23) ja ühe blokiga. Belgia liigas debüteerinud Teppan kuulus põhikoosseisu teises ja kolmandas geimis ning sekkus vahetusest viiendas. Kokku temalt 8 punkti (-2). Teppan realiseeris 19 tõstest 7 (37%) ja kogus ühe blokipunkti. Pärnaka kaheksast servist neli ebaõnnestusid.

Rait Rikbergi endisele koduklubile Menenile tõi Jente De Vries 22 punkti (+5). Mängu statistika ja täispikkuses video leiab Belgia liiga kodulehelt siit.

Et pääseda neljaliikmelisse võitjate alagruppi, tuleb Maaseikil nüüd kodus kahel korral Menenit võita.

Markkus Keel ja põhiturniiri võitja Aalsti Lindemans kohtuvad veerandfinaalis Waremmega, kes jäi põhihooajal viimaseks ehk kaheksandaks. Avamäng peetakse täna võõrsil.