fbpx
Close

VIDEO | Bulgaaria ja Sloveenia võitsid OM-valikturniiril alagrupi, Euroopa meister mängust väljas

Sloveenia – Tšehhi. | Foto: FIVB

Berliinis toimuval olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiri Euroopa tsoonis on jäänud Tokyo pääsme eest võitlema veel Bulgaaria, Saksamaa, Sloveenia ja Prantsusmaa.

A-alagrupi võitis kõik kolm vastast alistanud sügisene EM-hõbe Sloveenia, kes alistas eile Tšehhi 3:1. Jan Kozamernik oli võitjate tulemuslikem 15 punktiga. Sloveenide kõrval pääses teisena edasi korraldajamaa Saksamaa, kes edestas kindlalt nii Belgiat kui ka Tšehhit.

B-alagrupi võitis mõnevõrra üllatuslikult Bulgaaria, kes täiendas oma võitude rida eile 3:1 triumfiga valitseva Euroopa meistri Serbia üle. Tsvetan Sokolov tõi võitjatele 20 punkti. Prantsusmaa kaotas küll viimases mängus 2:3 Hollandile, ent kindlustas teisena edasipääsu. Serbia jäi napilt kolmandaks ja Holland neljandaks.

Täna peetavates poolfinaalides kohtub Sloveenia Prantsusmaaga ja Bulgaaria Saksamaaga. Olümpiale pääseb vaid turniiri võitja.

Aasia valikturniiril võitis Austraalia viimasel päeval küll 3:1 Indiat, ent langes napilt konkurentsist. Samuel Walker tõi Austraaliale 20 ja Beau Graham 8 punkti. B-alagrupist pääsesid edasi Katar ja Lõuna-Korea ning A-grupist Iraan ja Hiina. Lisaks Austraaliale langesid konkurentsist Hiina Taipei, Kasahstan ja India.

Aafrika tsoonis on jäänud edasipääsu eest võitlema pärast mitme koondise loobumist Tuneesia ja Egiptus.

Kõikide valiksarjade tulemused leiab siit.

Bulgaaria 3:2 võit Serbia üle (kokkuvõte):

scroll to top