fbpx
Close

VIDEO | Cretu ja Fasini poolfinaalis! Kemerovo šokeeris Meistrite liigas tühjade tribüünide ees Poola meistrit

Kemerovo võidutants pärast eilset triumfi: pildil ka endine Eesti koondise füsioterapeut Mirko Fasini (vasakult teine) ja Gheorghe Cretu (seitsmes). | Foto: CEV

Endise Eesti koondise peatreeneri Gheorghe Cretu juhendatav Kemerovo Kuzbass alistas Meistrite liiga veerandfinaali kordusmängus võõrsil 3:1 (-21, 23, 18, 20) Poola meistri Kedzierzyn-Kozle Zaksa ja edenes nelja parema sekka. Avamängu oli Kemerovo kaotanud kodus 2:3.

Koroonaviiruse tõttu tühjade tribüünide ees peetud mängus osutus võitjate tulemuslikemaks Viktor Poletajev, kes kogus 24 punkti (+15). Rünnakuprotsent oli üle 50 suisa kuuel Kemerovo mängijal, teiste hulgas ka 8 punkti (+3) lisanud Dmitri Pašitskil. Nikola Grbici juhendatavale Zaksale tõi Arpad Baroti 15 punkti (+11).

“Oleme väga õnnelikud, sest see on klubi jaoks ajalooline saavutus,” sõnas Cretu pärast mängu. “Olen Poolas olnud ja tean, kui hea on Zaksa meeskond. Mõlemad mängud olid väga tasavägised. Mängisime täna rünnakul hästi, samal ajal kui vastased eksisid rohkem ja andsid meile teenitud võidu.”

Tegu oli ainsa sel nädalal peetud Meistrite liiga mänguga. Ühes Kemerovoga on koha poolfinaalis taganud tiitlikaitsja Civitanova Lube, kes võitis avamängu belglaste Roeselare Knacki vastu võõrsil 3:0. Kordusmängust Knack loobus.

Kemerovo läheb poolfinaalis kõigi eelduste kohaselt vastamisi Robert Tähe koduklubi Perugiaga, kes sai avamängus võõrsil Novõi Urengoi Fakelist jagu 3:1. Lube ootab aga vastast paarist Trentino Dialect ja Jastrzebski Wegiel, kus pole mängitud veel kumbagi kohtumist.

Koroonaviiruse puhang on tekitanud täna Euroopa võrkpallis olukorra, kus pole veel selge, kas ja mil moel Meistrite liiga võitja üldse sel kevadel selgitatakse.

Pidu haudvaikuses – just nii lõppes eilne mäng tühjade tribüünide ees:

scroll to top