Video | Cretu ja Kemerovo kaotasid põnevuslahingu, ent jätkavad Meistrite liigas alagrupi liidrina

Gheorghe Cretu jälgimas eilse mängu kulgu kõrvalt. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskonna endise peatreeneri Gheorghe Cretu juhendatav Venemaa klubi Kemerovo Kuzbass kaotas eile Meistrite liiga B-alagrupis Sloveenias Ljubljanale 2:3 (23:25, 16:25, 27:25, 25:23, 17:19).

Esimeses geimis juhtis Kemerovo 15:12, kuid siis suutsid vastased järjest lüüa kolm punkti ja seisu viigistada. Lõpuks kallutasid sloveenid avageimi enda poolele ja võitsid selle kahepunktilise paremusega. Päras seda, kui teine geim juba täielikult Ljubljanale kuulus (25:16), ärkasid Cretu hoolealused üles ja puhkes tuline lahing. Kolmandas geimis suutis Venemaa klubi pingelises lõpuheitluses säilitada külma närvi. 22:18 eduseisust lubati võõrustajatel küll 24:24 viigistada, kuid geimpalli Ljubljanale ei kingitud ja Kuzbass võitis 27:25. Neljas geim kujunes samuti punk-punkti heitluseks, mille võtmehetkil näitas taas kindlamat kätt rumeenlase juhendatav meeskond. Kuid otsustavat pööret ei kaasnenud ka tolle geimivõiduga.

Viimane geim pani kõikidel saalis viibijatel viimased närvirakud proovile. Enne Ljubljana 14:12 juhtima asumist ei küündinud kummagi edu kordagi ühest punktist suuremaks! 12:14 seisust suutis Cretu meeskond veel välja tulla, kuid mängu viimased kolm punkti kuulusid kodupubliku rõõmuks siiski sloveenidele, mis tähendas kokkuvõttes 19:17 paremust. Vaata mängu tipphetki siit.

Kemerovo suuremateks skoorijateks tõusid Jaroslav Podlesnõhh (21 punkti, + 16) ja Ivan Demakov (20 punkti, +11), eelmise nädala mängus jalga vigastanud diagonaalründaja Viktor Poletajev ei osalenud. Vaatamata kaotusele juhib Kuzbass Meistrite liiga B-alagruppi nelja punktiga, teiseks kerkis Berliinist kodus 3:0 jagu saanud Novõi Urgengoi. Järgmine mäng peetakse 18. detsembril Saksamaal, kus Cretu klubi võõrustab Beriliini.

B-grupi seis. | Allikas: liiga koduleht

Loo autor: Pille Saks