fbpx
Close

VIDEO | Deja-vu! Poola üllatas maratonmatšis USA-d ja kohtub MM-i finaalis Brasiiliaga

Poola koondis hetk pärast USA alistamist. | Foto FIVB

Itaalias jätkuvatel võrkpalli maailmameistrivõistlustel mängivad finaalis Brasiilia ja Poola, kes selgitasid võitja ka neli aastat tagasi Katowices.

Brasiilia ei loovutanud esimeses poolfinaalis Serbiale ainsatki geimi, võites matši pooleteise tunniga 3:0 (22, 21, 22). Võitjate edu saladuseks oli sedapuhku mitmekülgsus: viis mängijat kogus 8-11 punkti. Neist parim oli kogu oma senise profikarjääri kodumaal mänginud Douglas Souza 11 punktiga. Serbia ja ühtlasi kogu kohtumise resultatiivseimaks kerkis 16 silmaga Aleksandar Atanasijevic. Brasiiliale tähendas eilne võit, et nad pääsesid juba viiendat korda järjest finaali.

Eelmisest neljast finaalist on Brasiilia kaotanud vaid ühe, neli aastat tagasi, kui kullamängus jäädi 1:3 alla Poolale. Täna ootab ees samade meeskondade korduskohtumine, sest puna-valged said tõelises põnevusetenduses 3:2 (22, -20, -23, 20, 11) jagu turniiri käigus suurimaks esikohapretendendiks kerkinud USA-st. Poola 12. klubis Szczecinis uut hooaega alustav Bartosz Kurek tõi võitjatele 26 punkti, Matthew Anderson ja Taylor Sander olid USA edukamad 19 silmaga.

MM-i finaal algab Torinos kell 22.15, pronksikohtumine peetakse juba kell 18.00.

scroll to top