fbpx
Close

VIDEO | Draamat kogu raha eest – Berliinis selgusid Tokyo OM-kvalifikatsiooni finalistid

Earvin N’Gapeth rünnakul. | Foto: FIVB

Euroopa tsoonis mängivad Tokyo olümpiamängude viimase pileti eest Prantsusmaa ja Saksamaa, kes alistasid Berliinis toimuval turniiri poolfinaalis eile vastavalt Sloveenia ja Bulgaaria.

Omamoodi ime saatis korda Prantsusmaa, kes tuli A-alagrupi võitja Sloveenia vastu välja 0:2 kaotusseisust ja teenis 3:2 (-13, -22, 14, 21, 9) võidu. Nii blokis kui ka servil säranud prantslastele tõi Jean Patry 22, Earvin N’Gapeth 18 ning Nicolas Le Goff ja Yacine Louati 11 punkti. EM-hõbeda Sloveenia tulemuslikumad olid Toncek Štern 20, Tine Urnaut 14 ja Klemen Cebulj 13 punktiga.

Saksamaa mängis päeva teises kohtumises üle B-alagrupi võitja Bulgaaria tulemusega 3:1 (20, 23, -20, 23). Blokk-kaitses vastastest selgelt üle olnud sakslastele tõi György Grozer 17, Denys Kaliberda 15 ja Christian Fromm 14 punkti. Bulgaaria resultatiivsemad olid Tsvetan Sokolov 18, Viktor Yosifov 14 ja Rozalin Penchev 10 punktiga.

Suur finaal, kus selgub olümpiale pääseja, algab Berliinis täna kell 21.10.

Tokyo olümpial osaleb vaid 12 meeskonda ja naiskonda. Koha suurturniirile on meestest taganud korraldajamaa Jaapan ning Brasiilia, USA, Itaalia, Poola, Venemaa ja Argentiina. Viimased viis õnnelikku selgitatakse välja Euroopa, Aasia, Aafrika, Põhja-Ameerika ja Lõuna-Ameerika kvalifikatsiooniturniiri kaudu.

Sloveenia – Prantsusmaa kokkuvõte:

Bulgaaria – Sloveenia kokkuvõte:

scroll to top