fbpx
Close

VIDEO | Esna 17-aastane hoolealune püstitas naiste meistriliigas hooaja punktirekordi!

Tallinna Ülikooli peatreener Sten Esna. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Naiste meistriliigas peeti täna üks mäng, kui Emajõelinnas kohtusid Tartu Ülikool/Bigbank ja Tallinna Ülikool. Võrdsete vastaste mängus läks vaja maksimaalset viit geimi ning võitjaks osutus pealinnaklubi tulemusega 3:2 (20, -21, -28, 22, 10), vahendab volley.ee.

Enne tänast turniiritabelis viiendal kohal paiknenud Tallinna esindus võitis avageimi 25:20, kuid kaotas teise 21:25 ja kolmanda 28:30. Seejärel tõid Sten Esna poolt juhendatavad külalised mängu pöörde, võites nii neljanda kui viienda geimi, saavutades magusa võidu.

Naiste meistriliiga hooaja punktirekordi püstitas Tallinna Ülikooli 17-aastane diagonaalründaja Ave Kuusk, kes kogus 46-protsendilise rünnakuefektiivsuse juures 28 punkti (+18). Mullu Audentese SG/Noortekoondises mänginud Kuusk tõi lisaks 22 rünnakupunktile ka 4 silma blokiga ja 2 serviga. Eesti paremuselt kolmas volleduo ehk Maret Kuuse ja Merilyn Jõearu toetasid vastavalt 15 (+3) ja 11 punktiga (+2). Ingris Suvi tõi kaotajatele 19 (+6), parimana neli ässa löönud Ingrid Kiisk 17 (+3), Katariina Vengerfeldt 15 (+8) ja seitsme blokipunktiga säranud Agnes Karm 13 punkti (+8).

182 sentimeeri pikkune Ave Kuusk (paremal) koos naiskonnakaaslase Jaanika Veldrega. | Foto: Tallinna Ülikool

Lisaks lõpptulemusele olid tasavägised ka võistkondade statistilised näitajad. Rünnakul jäi protsentidega 38-36 peale Tallinna Ülikool ja servi vastuvõtul 39-38 samuti Tallinna esindus, servil oli ühe punktiga (11-10) parem Tartu naiskond. Blokipunkte kogusid võitjad 11 ja kaotajad 10. Mängu kon täispikkuses nähtav SIIN.

Kui põhiturniiri võidu on kindlustanud TalTech/Tradehouse ja teise koha Tartu Ülikool/Bigbank, siis kohad kolmandast viiendani on endiselt lahtised. Tallinna Ülikool tõusis tänase võiduga neljandaks, olles kogunud kaks võitu ja kuus punkti. Sama saldo on ka viiendks langenud Audentese SG/Noortekoondisel. Kolme võidu ja kaheksa punktiga hoiab kolmandat kohta Famila/Võru Võrkpalliklubi.

Pühapäeval kell 15 mängivad Audentese Spordihoones koduvõistkond Audentese SG/Noortekoondis ja Tartu Ülikool/Bigbank, kohtumise otseülekanne on nähtav SIIN. Põhiturniiri lõpetab Famila/Võru Võrkpalliklubi ja Tallinna Ülikooli vastasseis.

Tabeliseis.
scroll to top