fbpx
Close

VIDEO | Grozer teeb võlukunsti, Graham hoiab Saaremaa lippu kõrgel ja Madalmaad on madalseisus

György Grozer. | Foto: Imago Images/Contrast/Scanpix

Saksamaa pealinnas Berliinis jätkuval Euroopa OM-kvalifikatsiooniturniiril on kaks võitu ainsana kirjas korraldajamaal, kes alistas A-alagrupis avapäeval 3:0 (19, 22, 20) Tšehhi ja eile 3:0 (18, 23, 24) Belgia. Tõsi, mitmed koondised pole oma teist mängu veel pidanud.

Sakslaste viimaste aegade suurim võrkpallitäht György Grozer, kes mängib tänavu klubivõrkpalli Peterburi Zeniidis Tuomas Sammelvuo käe all, ei näita 35 eluaastast hoolimata taganemise märke. Ungari taustaga diagonaalründaja kogus avamängus üleplatsimehena 21 ja teises 22 punkti. Avamängus Tšehhi vastu tõi ta seejuures Saksamaa teises geimis tänu hullumeelsele serviseeriale välja 17:22 kaotusseisust ja tüüris 25:22 geimivõiduni. Kahe mänguga on löönud Grozer juba kümme pallinguässa. Teise A-alagrupi meeskonnana alustas turniiri võidukalt Sloveenia, kes alistas 3:0 (23, 26, 20) Belgia. Belgial on omakorda kirjas juba kaks kaotust ning lootus edasipääsust seega kustunud.

Prantsusmaa, kes võitis B-alagrupi avamängus kindlalt 3:0 (21, 21, 22) värsket Euroopa meistrit Serbiat, kaotas teisel päeval 2:3 (-23, 17, -22, 19, -8) Bulgaariale. Serbialgi on nüüdsest võit käes, sest eile saadi 3:0 (18, 18, 17) jagu Hollandist.

Eestlastele viimastel aastatel südamelähedaseks saanud Austraalia koondis võitis Aasia valikturniiril avamängus 3:2 (-23, 23, 24, -20, 17) Lõuna-Koread. Võitjate üks tulemuslikumaid oli Saaremaa Võrkpalliklubi temporündaja Beau Graham, kes kogus 10 punkti. Graham realiseeris 12 tõstest 8 (67%) ja tõi 2 punkti blokiga. Kaks hooaega Tartu Bigbankis mänginud Samuel Walker sai kirja samuti täismängu, kuid realiseeris 22 tõstest vaid 6 ja kogus 7 punkti. Endine Tallinna Selveri diagonaalründaja Lincoln Williams pääses väljakule korra vahetusest neljandas geimis ja realiseeris mõlemad tõsted. Walkeri asemel kuulus algkoosseisu ja kogus üleplatsimehena 30 punkti kunagine Perugia diagonaalründaja Thomas Edgar, kes mängib nüüd juba mitmendat hooaega Jaapani klubis JT Thundersis.

Tokyo olümpial osaleb vaid 12 meeskonda ja naiskonda. Koha olümpiale on meestest taganud korraldajamaa Jaapan ning Brasiilia, USA, Itaalia, Poola, Venemaa ja Argentiina. Viimased viis õnnelikku selgitatakse välja Euroopa, Aasia, Aafrika, Põhja-Ameerika ja Lõuna-Ameerika kvalifikatsiooniturniiri kaudu.

Senipeetud mängude tulemused. | Allikas: livescore.com
scroll to top