Video | Hollandi liiga finaal: 4000 pealtvaatajat, “Sam Boehmi moment” ja uskumatu pööre

Hollandi meister 2019: Achterhoeki Orion.| Foto: klubi koduleht

Hollandi meistriks krooniti nädalavahetusel Achterhoeki Orion, kes alistas palju kõneainet pakkunud finaalseeria otsustavas mängus 3:2 (-21, -22, 32, 23, 14) Gröningeni Abiant Lycurgusi.

Gröningenil oli viienda mängu kolmandas geimis seisul 32:31 kasutada matšpall, mis lõpetanuks kohtumise ja ühtlasi kogu seeria. Nurgaründaja Frits van Gestel läks sel hetkel servima ja lõi pealtnäha ässa, kuid joonekohtunik tõstis eksimuse märgiks lipu. Olgugi et Gröningeni mängijad protesteerisid, jäi peakohtunik oma abilisele kindlaks ning mäng jätkus. Mäletatavasti nägi tänavu Eesti meistrivõistlustel analoogset olukorda Saaremaa ja Pärnu poolfinaalseeria teises mängus, kui austraallase Sam Boehmi ässpalling loeti saarlaste matšpallil ekslikult auti. Gröningen luhtas 2:0 eduseisul kokku suisa viis matšpalli.

Nagu Euroopa võrkpalliliigade finaalseeriates viiemängulisi ja viiegeimilisi mänge tänavu veel vähe oleks olnud, mängis Orion vahe tasa ja võitis viienda geimi 16:14. Mängu lõpetas 34-aastane Joris Marcelis, kes teatas, et võidu toonud rünnak jääb tema karjääri viimaseks.

Kui Oriol teenis klubi ajaloo teise meistritiitli, siis kolmel eelneval hooajal kulla võitnud Gröningen pidi leppima hõbedaga. Teise koha autasu sai teiste seas kaela ka Hollandi üks aegade kuulsamaid mängijaid, endine Belchatowi ja Trentino ründetuus Wytze Kooistra, kes teatas, et lõpetab 36-aastaselt karjääri.

Otsustavat finaalmängu oli Gröningenis vaatamas suisa 4000 pealtvaatajat.