fbpx
Close

VIDEO | Kalmazidise ja Teppani duell lõppes Kreekas esimese võiduga, eestlaselt siiski edukas debüüt

Renee Teppan debüütmängus ründamas. | Foto: Olympiakose koduleht

Eesti rahvusmeeskonna diagonaalründaja Renee Teppan debüteeris eile õhtul Kreeka kõrgliigas, kui tema uus koduklubi Pireuse Olympiakos kaotas võõrsil kahe kohaliku hiiu lahingus 1:3 (31:33, 18:25, 25:14, 20:25) Thessaloniki PAOK-ile.

28-aastase eestlase debüüti võib lugeda siiski kordaläinuks. Peamiselt just mängu alguses hästi tegutsenud Teppan kogus 18 punkti (+8). Lätlase Hermans Egleskalnsi asendajana võistkonda toodud Teppan realiseeris 37 tõstest 13 (35%), lisaks teenis ta 3 punkti serviga ja 2 punkti blokiga. Olgugi et tegu oli Teppani esimese mänguga Kreekas, tundsid vastased teda hästi, sest PAOK-i peatreener on Saaremaa Võrkpalliklubi viimane peatreener Ioannis Kalmazidis. Eelmisel hooajal kohtus Kalmazidis Tallinna Selveri ja Teppaniga palju kordi.

Olympiakose resultatiivseimaks kerkis Serbia nurgaründaja Pavle Peric 21 punktiga (+9), mujalt aga rünnakul eriti abi ei tulnud. Selgelt võistkondlikumalt tegutsenud võitjate tulemuslikumad olid valgevenelane Artur Udrys 26 (+18) ja kreeklane Rafail Koumentakis 16 punktiga (+10).

PAOK kerkis tänu võidule Kreeka liigas hetkel liidriks, olles kogunud 11 mänguga 28 punkti. Olympiakos, kellel on 11 mänguga 24 punkti, jätkab kolmandana. Kreekas on tänavu omalaadne süsteem: pärast põhiturniiri lõppu moodustatakse kuuest tugevamast klubist finaalgrupp, kus mängitakse omavahel veel korra kodus ja võõrsil läbi. Põhiturniirilt võetakse kaasa vaid üksikud punktid. Näiteks kui PAOK edestab Ateena Panathinaikost põhiturniiri lõppedes nelja punktiga, võetakse sellest finaalgruppi kaasa pool ehk 2 punkti. Arvestades, et finaalgrupis peetakse kokku kümme mängu ja igal klubil on mängus 30 punkti, poleks see kuigi suur vahe.

Mäng täispikkuses:

Tabeliseis.
scroll to top