fbpx
Close

VIDEO | Kes löövad Eesti koondises kiireimat jõupallingut ja planeerivat servi?

Eesti rahvusmeeskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna treeningutel on tänavu regulaarselt mõõdetud mängijate servikiirusi. Parim tulemus kuulub Saksamaa tippklubis Friedrichshafenis karjääri jätkavale Martti Juhkamile, kelle õnnestunud pallingu kiiruseks osutus mõned päevad tagasi 114 km/h.

Meie rahvusmeeskonna abitreeneri Oliver Lüütsepa sõnul annab Juhkami servikiirus kinnitust, et hiljuti tugevalt valu teinud õlg ei tohiks teda eesootavates mängudes Lätiga enam üleliia segada.

“Servikiiruse mõõtmine annab treeneritele head tagasisidet, kuigi me otseselt ei jälgi seda kogu aeg. Hüppelt servi löövad mehed saavad pea kõik 100 km/h kätte, võib-olla ainult Vibul (Robert Viiber) ja (Markus) Uuskaril on see jäänud napilt alla. Aga isegi (Stefan) Kaibald lööb õnnestunud servi kiirusega 106-108 km/h, mis on väga positiivne. (Kristo) Kollo hoiab ka numbreid sealkandis. (Oliver) Venno on võimeline lööma 115 km/h, aga treener tahab, et tema ja tegelikult ka kõik teised mehed varieeriks palju ning otsiks pallingul kindlaid kohti, mitte ei lööks alati silmad kinni täiega,” selgitas Lüütsepp.

Ka planeeriva pallingu viljelejatel näitab kiirus ohtlikkust.

“Planeeriva serviga on stabiilselt kõige kiiremad (Henri) Treial ja (Markkus) Keel 65 km/h ja veidi peale tulemustega. Need on väga korralikud numbrid. Ka Mart (Naaber) näitab tegelikult sarnast kiirust, kuid tema serv pole veel nii stabiilne,” lisas Lüütsepp.

Eesti ja Läti kohtuvad tänasest laupäevani Võrus ja Tartus kolmel korral, täna kell 18.00 algavast mängust näeb otseülekannet Postimehe vahendusel.

Martti Juhkami koondiselaagri rekordserv 114 km/h:

scroll to top