fbpx
Close

VIDEO | Keskmiselt 41 punkti mängus! Mali 19-aastane šõumees lööb Koreas rekordeid

Noumory Keita. | Foto: ekraanitõmmis

Võrkpallimaailmas lööb laineid 19-aastane ja 205-sentimeetrine Mali supertalent Noumory Keita, kes on olnud tänavu Korea rahaliiga ülekaalukalt suurim punktikütt.

Kui suvel Koreasse jõudes oli Keita koroonaproov positiivne, siis sügisel on positiivsed olnud KB Insurance’i meeskonnas mängiva mehe esitused palliplatsil. Keita kogus hooaja kuue esimese mänguga uskumatuna näivad 249 punkti ehk 41 punkti keskmiselt kohtumises ja valiti avaringi parimaks mängijaks. Sellist stabiilsust pole varem isegi Koreas nähtud, olgugi et sealne tase ja liiga ülesehitus soosib suurte punktisummade kogumist.

Igas mängus enam kui pooled tõsted maha löönud Keita kogus parimas kohtumises 3. novembril Samsung Bluefangsi vastu 54 punkti, mis on pärast uue punktisüsteemi kasutusele võtmist ehk viimase paarikümne aasta jooksul maailma profivõrkpallis paremuselt kuues tulemus. Rekordimees on kuubakas Leyva Martinez, kes sai 2013. aastal samuti Aasias peetud klubivõrkpalli kohtumises kirja 59 punkti.

Keita, kelle talent avaldub sotsiaalmeedia videote põhjal ka jalgpallis ja korvpallis, on noorest east hoolimata mänginud juba mitmes välisklubis. Tunamullu esindas ta Serbia kõrgliigas Požarevaci ja mullu samas liigas Niši.

Allolevad videod peaksid hästi tõestama, miks Keita nii võrkpalluri kui ka šõumehena spordimaailmas üha enam tähelepanu pälvib.

scroll to top