Video | Kristiine Miilen tegi Kreeka liigas kümnepunktilise serviseeria!

Kristiine Miilen (vasakul) tähistamas võistkonnakaaslastega punktivõitu. | Foto: liiga koduleht

Kristiine Miileni koduklubi Pannaxiakos teenis eile Kreeka kõrgliigas ühe kaotuse kõrvale teise võidu, alistades kodusaarel kindlalt 3:0 (17, 12, 18) Evosmou Aiase.

22-aastane Miilen oli mängu üks silmapaistvamaid, kogudes nii nurga- kui ka diagonaalründajana tegutsedes 13 punkti. Viljandlanna realiseeris 21 tõstest 8 ja kogus 2 punkti blokiga.

Eriti heas hoos oli Miilen aga servijoone taga. Eestlanna tõi teises geimis 4:5 kaotusseisul täpse hanitusega võõrustajatele punkti, läks seejärel servima ja jäi sinna pidama seitsmeks (!) minutiks. Nurgaründaja lõi kümme pallingut järjest ja viis kodunaiskonna 15:5 eduseisuni. Miileni servid olid nii võimsad, et isegi kohalik kaameramees ei suutnud kohati palli teekonda korralikult jälgida. Kokku eestlannalt mitukümmend servi, nende hulgas 3 ässa.

Eile nii rünnakul kui ka kaitses suurepäraselt tegutsenud Pannaxiakos paikneb liigatabelis kolmandal kohal, olles kogunud 7 punkti. Evosmou jätkab sarnaselt veel kahele naiskonnale punktita.

Itaalia kõrgliigas oli eile võidukas teine Eesti koondise põhitegija Kertu Laak, kelle koduklubi Chieri alistas võõrsil 3:1 (-23, 12, 23, 23) Cuneo. Võitjate tulemuslikem oli Kaja Grobelna 23 punktiga (+17), tema asemik Laak seekord väljakule ei pääsenud.

Arvestades seda, et Chieri näol on tegu Itaalia kõrgliiga eelmise hooaja eelviimase naiskonnaga, on tänavust hooaega alustatud eriti hästi. Viie vooru järel paikneb klubi 9 punktiga suisa neljandal kohal, tõsi, paaril lähikonkurendil on neist üks mäng vähem peetud.