VIDEO | Kuldsed geimid nii meeste kui naiste poolfinaalides – Trentino pääses Meistrite liiga superfinaali alles tõelisel üleajal

Trentino Itas, vasakul mõlema mängu MVP Alessandro Michieletto (5). | Foto: CEV

Kõrgeimal eurovõrkpallitasemel ehk CEV Meistrite liigas selgitati möödunud nädalatel välja superfinalistid, kahes poolfinaalis läks parema selgitamiseks vaja kuldse geimi abi. Ljubljanas toimuvatele finaalmängudele jõudsid lõpuks aga klubid, kes ka eelmisel hooajal kuldmedalimängus heitlesid.

Kuna võõrsil peetud avamängu suutis tiitlikaitsja Kedzierzyn-Kozle Grupa Azoty Zaksa liigakaaslase Jastrzebski Wegieli üle ülikindlalt 3:0 (25:20, 25:14, 25:19) võita – seda mängu parimaks valitud sidemängija Martin Januszi eestvedamisel -, vajas Gheorghe Cretu juhendatav Zaksa superfinaali pääsemiseks oma kodumängus vaid kaht geimivõitu.

Eesmärk saavutati kohe mängu alguses ja vaatamata kahe järgneva geimi kaotusele suudeti viies taas võita, vormistades ka koduareenil 3:2 (25:15, 25:21, 24:26, 21:25, 15:11) auvõit. Teise kohtumise parimaks valiti 11 punkti toonud olulise kahe avageimi vedur Lukasz Kaczmarek.

Samuti liiga siseasjaks kujunenud Itaalia poolfinaalid olid aga algusest lõpuni trillerid. Avamängu võitis võõrsil eelmise hooaja finalist Trentino Itas Perugia Sir Sicoma Monini üle 3:2 (25:23, 19:25, 25:23, 28:30, 15:12), samasuguse 3:2 (21:25, 25:21, 16:25, 25:20, 15:13) tulemusega lõppes Trentino kodumäng Perugia kasuks.

Nii mängiti niigi juba kaks tundi kestnud kohtumisele otsa ka kuldne geim, mis olid omaette Ameerika mäed. Perugia jõudis 2:7 kaotusseisust numbriteni 14:14, kuid Trentino oli lõpupunktidel grammi võrra kindlam ja pääses ülinapi 17:15 kuldse geimi võiduga teist aastat järjest superfinaali. Mõlema mängu MVP-ks valiti noor superstaar Alessandro Michieletto, kes tõi vastavalt 26 (+17) ja 25 (+12) punkti.

Vaata Trentino ja Perugia vahelist kuldset geimi täispikkuses videost:

Naiste turniiril tuli Venemaa klubide eemaldamise tõttu mängimisele vaid üks poolfinaalseeria. Kaugele naiskonnad reisima ei pidanud, sest nii Fenerbahce Opet kui Vakifbank baseeruvad Istanbulis. Linnarivaalide heitlus näitas, et kurikuulsad Türgi fännid tegid head tööd, sest mõlemad tiimid suutsid kodus võidu saavutada.

Vakifbank alustas favoriidina seeriat 3:1 (25:21, 25:20, 22:25, 25:18) võiduga, misjärel Fenerbahce oma kodus 3:0 (25:14, 25:20, 28:26) triumfeeris. Kuldseks geimiks aga Fenerbahcel koduväljakul jaksu ei jätkunud – Vakifbank võitis selle 15:11.

Mõlema kohtumise parimaks mängijaks valiti Brasiilia nurgaründaja Gabi, kes panustas Vakifbanki edusse vastavalt 22 (+16) ja 18 (+7) punktiga. Finaalikoha oli juba kindlustanud tiitlikaitsja Conegliano A.Carraro Imoco, mis tähendab ka naiste Meistrite liigas eelmise hooaja finaalmatši kordumist.

Istanbuli Vakifbank, esireas mõlema mängu MVP Gabi (10). | Foto: CEV

Superfinaalid peetakse 22. mail Sloveenia pealinnas Ljubljanas. Naiste finaalmäng Conegliano ja Vakifbanki vahel algab Eesti aja järgi kell 19, meeste finaal Trentino ja Zaksa vahel kell 22. Piletimüük on alanud ja info piletite kohta on saadaval siin.