fbpx
Close

VIDEO | Leali ja Simoni uskumatu blokiseeria aitas Civitanova Lube Itaalia karikavõitjaks

Robertlandy Simon (vasakul) kerkis taas tähtsas mängus meeskonna kangelaseks. | Foto: Civitanova Lube

Itaalia karikavõitjaks krooniti sel hooajal tiitlikaitsja Civitanova Lube, kes alistas Casalecchio di Renos peetud finaalis oma viimaste aastate suurima rivaali Perugia 3:1 (17, -18, 17, 17).

Lube kangelasteks kerkisid meeskonna pallivõlurist sidemängija, veel mullu Perugias mänginud Luciano De Cecco kõrval oodatult kuubakad. 33-aastane temporündaja Robertlandy Simon ja 32-aastane nurgaründaja Yoandy Leal kogusid võrdselt 17 punkti (+10 ja +4). Mängu võtmemomendiks võib seejuures pidada kolmanda geimi keskpaika, kui Simon ja Leal aitasid kuue (!) järjestikuse blokiga Lube 13:11 seisult 19:11 eduni. Taoliseid blokiseeriaid naljalt võrkpallis ei nähta. Simon sai lõpuks kirja suisa kaheksa ja Leal kolm blokki.

Poola taustaga Luksemburgi võrkpallur Kamil Rychlicki lisas võitjatele 15 (+7) ja järjekordne kuubakas Osmany Juantorena 12 punkti (+4).

Perugia resultatiivseim oli kuubakas Wilfredo Leon 21 punktiga, ent ülekaalukalt enim tõsteid saanud (36-st 18 lõi punktiks) nurgaründaja efektiivsusnäitaja oli seekord ohtrate eksimuste tõttu (4 viga servil, 4 vastuvõtul ja 11 rünnakul) null. Thijs Ter Horst lisas 9 (+2) ning Sebastian Sole ja Oleg Plotnitski 8 punkti (+3 ja -7). Perugia mängu vedas sidemängijana 34-aastane itaallane Dragan Travica.

Seitsmendat korda Itaalia karikavõitjaks kroonitud Lube peatreener on 59-aastane Ferdinando De Giorgi, kes on varasemalt juhendanud ka Venemaa ja Poola tippklubisid ning Poola koondist. Robert Tähe endist koduklubi Perugiat juhendab ka tänavu belglane Vital Heynen.

Mängu kokkuvõte:

Kogu mäng (kuubakate hullumeelne blokiseeria alates 1:30.55):

scroll to top