VIDEO | Maaseik ja Roeselare pääsesid nelja parima sekka, Treial valiti mängu täheks

Henri Treial. | Foto: kuvatõmmis Maaseiki Greenyardi intervjuust

Belgia meeste kõrgliigas lõppesid veerandfinaalmängud, kus edasipääsu nelja parima sekka lunastasid nii Märt Tammearu koduklubi Roeselare Knack kui Renet Vankeri ja Henri Treiali tööandja Maaseiki Greenyard. Seejuures pärjati Treial viimases võidumängus Belgia karikavõitja Genti üle “Star of the Game” ehk parima mängija auhinnaga.

Roeselare Knack näitas põhiturniiri võitjana kindlust, võites ka teise veerandfinaali kaheksanda asetusega Waremme vastu 3:0 (25:18, 25:12, 25:12) ja edenedes kindlalt nelja parima sekka. Märt Tammearu panuseks jäi seekord 6 punkti (+1), kuid lõi 2 ässa ja võttis vastaste servide sihtmärgina pallinguid positiivselt vastu kõrge 73% efektiivsusega.

Roeselare teine nurgaründaja Matthijs Verhanneman tõi üleplatsimängijana 16 punkti (+14) ja valiti kohtumise parimaks. Tema saavutus on märkimisväärne, sest tegemist oli Verhannemani teise mänguga peale paar kuud tagasi saadud hüppeliigesevigastust.

Põhiturniiri esialgu küll liidrina lõpetanud, kuid Vankeri ebalegaalse mängitamise eest saadud trahvi tõttu teiseks langenud Maaseik võttis peale veerandfinaali avavaatuse nappi 3:2 võitu end kodumänguks tõsisemalt kokku. Kahe võiduni peetava veerandfinaalseeria lõpetas Greenyard 3:1 (25:20, 25:18, 22:25, 25:17) võiduga ja lülitas nii konkurentsist sel aastal Belgia karikavõitjaks tulnud Genti Caruur Volleyballi.

Mängu täheks valitud Treial kogus kohtumisega 15 punkti (+12). Tema punktid tulid ühe ässa, kolme blokipunkti ja 11 resultatiivse rünnaku näol (rünnakuprotsent 79). Renet Vanker panustas Maaseiki edasipääsu ühe blokipunktiga (-2).

Vaata Henri Treiali võidujärgset intervjuud videost:

Lisaks Maaseikile ja Roeselarele väljus veerandfinaalist võitjana põhiturniiri kolmas Meneni Decospan Volley Team, kes alistas kahel korral liiga kuuenda tiimi Acheli Tectumi. Tasavägiseim veerandfinaal põhihooaja neljanda ja viienda koha vahel leiab lõpplahenduse aga otsustavas kolmandas kohtumises. Nii Aalsti Lindemans kui Leuveni Volleyball Haasrode on seerias praeguseks välja võidelnud 3:2 triumfi, nii et laupäeva hilisõhtul peetav viimane mäng tõotab tulla väga pingeline.

Belgia meistrivõistlusted jätkuvad seejärel huvitava süsteemiga. Veerandfinaalidest nelja parema sekka pääsenud klubid peavad omavahel “Champions Final Four” kohtumisi, kus kõik osalejad mängivad omavahel kaks korda läbi. Sama formaadiga jätkavad võistlemist kohad 5.-8. ehk “Challenge Final Four”. Nelja parima grupi kaks paremat saavad õiguse lõpetada hooaeg superfinaalidega, kus liiga võitja selgub kolme mänguvõidu saavutamisel.