fbpx
Close

VIDEO | Micah Christenson: nagu näha, on Tartul palju kõrge lennuga atleetlikke mängijaid

Micah Christenson. | Foto: ekraanitõmmis

Pühapäeval Eestisse jõudnud Kaasani Zeniit tegi täna õhtul Tartus pooleteisetunnise treeningu, mida paistis nautivat kogu meeskond, teiste hulgas ka suvel palgatud USA koondise sidemängija Micah Christenson.

Zeniit jõudis Ülikooli spordihoone pallimängusaali veerand tundi enne tartlaste trenni lõppu ja jälgis meie meeste viimaseid sooritusi. Kui palliväljak vabanes, asusid suurklubi mängijad iseseisvalt soojendust tegema, kaasaskantavast kõlarist kostumas üle saali 80ndate klassikat ehk Michael Jacksoni aegumatud hitid ja Rocky filmidest tuntud muusika.

Hawaiilt pärit 28-aastane Christenson, kes mängis eelnevad kuus aastat Itaalias Civitanova Lubes ja Modenas, ütles intervjuus Võrkpall24’le, et motivatsioonist Zeniidil tartlaste vastu puudust pole. “Alati, kui väljakule astun, on mul palju motivatsiooni võita. Ja pole vahet, kas tegu on treeningu või Meistrite liiga finaaliga. Tulime ka Tartusse täieliku keskendumisega oma tööd tegema,” kinnitas ta.

Esimesed paar kuud Venemaal on Christensonile meeldinud. “Kahtlemata on tõsi, et Venemaa võrkpall on tõesti võimas. Siin on veidi teistsugune stiil kui mujal, aga see on vahva teekond. Mulle meeldib erinevaid võrkpallistiile õppida,” lausus ta.

Kuidas Christenson, kes on meeskonna üks kahest leegionärist, Vene mängijatega suhtleb? “Ma ei suhtle siin kellegagi,” naljatles Christenson. “Tegelikult suhtlen küll. Osadega inglise, osadega itaalia keeles. Ja me räägime kõik võrkpallikeelt, nii et saame hakkama.”

Christenson oli veel keskkoolis ka silmapaistev korvpallur, ent miks ta valis lõpuks võrkpalluri ameti? “Nägin, et mul on võimalik võrkpallurina kaugele jõuda. Ütleme nii, et korvpallis olnuks tippu jõudmise teekond veidi riskantsem.”

Kas Zeniit on tänavu komplekteeritavuselt maailma esiklubi? “Usun, et me võime olla maailma parim võistkond, kuid me peame seda ka tõestama. Selles spordi mõte seisnebki. Peame üksteist paremini veel tundma õppima, et selleni hooaja lõpuks jõuda.”

Tartlastest Christenson esialgu veel kuigi palju ei teadnud. “Kogu austuse juures ei tea ma Tartu meeskonnast kuigi palju. Aga nagu trenni lõpust näha oli, on teil palju kõrge lennuga atleetlikke mängijaid. Loodan, et tulevad head mängud,” ütles ta viisakalt.

Intervjuu Micah Christensoniga:

scroll to top