fbpx
Close

VIDEO | MM-i viimane grupifaas algas kahe üllatusega – Venemaa taas kuristiku äärel!

Ivan Zaitsevil ja Dmitri Musserskil polnud hea päev, serblased ja brasiillased aga rõõmustasid. Fotod: FIVB

Võrkpalli maailmameistrivõistlustel Itaalias ja Bulgaarias tehti eile õhtul algust otsustava grupifaasi mängudega, kus kaks kolmeliikmelist alagruppi selgitavad välja neli poolfinalisti.

Päeva esimeses mängus võitis Venemaa Brasiilia vastu kaks esimest geimi 25:20 ja 25:21 ning näis liikuvat kindla võidu suunas, ent kaotas kolm järgnevat 22:25, 23:25 ja 12:15. Turniiri resultatiivseimaks mängijaks kerkinud Wallace De Souza tõi võitjatele 22 punkti, üleplatsimees oli Dmitri Volkov 23 punktiga.

“39-aastasena sellises mängus põhirolli kanda – seda on minu jaoks liiga palju!” sõnas Brasiilia sidemängija, Kert Toobali eakaaslane William Arjona pärast matši.

Et väljakukkumist taas vältida (raskes olukorras olid idanaabrid mäletatavasti ka teise faasi alguses), tuleb venelastel juba täna I-grupi teises mängus võita USA-d (algus 18.00), kes on senisel turniiril tunnistanud ainsana vaid võite. Brasiilial on täna puhkepäev.

Veelgi suurem üllatus sündis aga päeva teises mängus, kus turniiri võõrustaja Itaalia sai kindla 0:3 (15, 20, 18) kaotuse Serbialt. Aleksandar Atanasijevic oli Serbia tulemuslikem 19 punktiga, Daniele Mazzone tõi kaotajatele 11 punkti. Harjumatult kahvatu oli Itaalia koondise liider Ivan Zaitsev, kes piirdus 9 punktiga.

Täna kell 21.30 kohtuvad J-alagrupis Serbia ja Poola.

I-grupp:
Brasiilia 1-0
USA 0-0
Venemaa 0-1

J-grupp:
Serbia 1-0
Poola 0-0
Itaalia 0-1

scroll to top