VIDEO | MVP aktsioonis! Robert Täht võttis supermänguga Tammemaalt revanši

Robert Täht MVP auhinnaga. | Foto: kuvatõmmis Polsat Sport videost

Poola PlusLigas toimunud viiegeimilises lahingus olid laupäeval vastamisi kaks Eesti rahvuskoondise esindajat. Võitjana väljus mõõduvõtust Belchatowi Skra, kelle nurgaründaja Robert Täht valiti kõige väärtuslikumaks mängijaks. Kaotajameeskonna Rzeszowi Asseco Resovia eest käis väljakul rahvuskoondise temporündaja Timo Tammemaa.

Viimati läksid eestlaste koduklubid vastamisi Poola Tauroni-nimeliste karikavõistluste kaheksandikfinaalis, kus jäi peale Tammemaa headele servidele toetunud Resovia. Põhiturniiri teiseks kohtumiseks olid kaardid aga taas pöördunud ja Belchatow suutis võõral väljakul magusa 3:2 (25:21, 21:25, 25:19, 18:25, 15:12) võiduga revanši võtta.

Üleplatsimängija Robert Täht tõi Belchatowile 20 punkti (+13) ja tegi rünnakul pea veatu mängu, tehes viie geimi peale vaid ühe otsevea. Täht lahendas rünnakuid 67-protsendiliselt, lisa tuli ühe ässpallingu ja ühe blokipunkti näol. Vaata Tähe parimaid esitusi sellest videost.

Timo Tammemaa kuulus Rzeszowi algkoosseisu, kuid oli platsil vaid esimeses geimis ja lõi maha kõik 3 etteantud tõstet (+1). Kaotajameeskonna parimaks valiti 18 punkti skoorinud (+15) Maciej Muzaj.

Belchatowi Skra hoiab ka peale tänast võitu liigatabelis 45 punktiga kolmandat positsiooni. Neist ettepoole jääb Jastrzebski Wegiel ja liidripositsioonil asub Kedzierzyn-Kozle Grupa Azoty Zaksa, mõlemad on kogunud Skrast ühe punkti enam. Tähe koduklubil on aga eespool olevatest klubidest üks-kaks mängu rohkem peetud. Tammemaa ja Resovia jätkavad tabelis 32 punktiga kuuendal kohal.

Poola PlusLiga tabeliseis (koht, võistkond, punktid, peetud mängud, võidud, kaotused):