VIDEO | Poola esiklubi võitis imelise põnevusetenduse ja mängib esmakordselt finaalis, Leoni kullamängus ei näe

Zaksa mängijad pole laulukooriga liitunud, vaid tunnevad siirast rõõmu ajaloolise saavutuse üle. | Foto: CEV

Meistrite liiga finaalis mängivad 2021. aasta 1. mail Poola esiklubi Kedzierzyn-Kozle Zaksa ja Itaalia hiid Trentino.

Zaksa pidas sarnaselt nädala aja tagusele avamängule Venemaa pikaaegse juhtklubi Kaasani Zeniidiga ülipõneva duelli. Kui avamängus oli Zeniidil koduväljakul kasutada kuus matšpalli, ometi võitis kohtumise 3:2 Zaksa, siis teises mängus ei suutnud Zaksa kasutada ära viit matšpalli ja kaotas kohtumise 2:3 (-17, 16, 21, -28, -18). Edasipääseja selgitamiseks tuli seega ette võtta kuldne geim, kus Nicola Grbici juhendatav Zaksa suutis ikkagi võtta 15:13 võidu.

Esmakordselt klubi ajaloos Meistrite liiga finaali jõudnud Zaksa tulemuslikumad olid Lukasz Kaczmarek ja Kamil Semeniuk 21 punktiga (+14 ja +13), Aleksander Sliwka lisas 17 punkti (+9). Vladimir Alekno hoolealustest kogus Maksim Mihhailov 27 (+23) ja Earvin N’Gapeth 22 punkti (+16).

Viimati oli Poola võrkpall esindatud meeste Meistrite liiga finaalis üheksa aastat tagasi, kui Belchatowi Skra kaotas 2:3 Kaasani Zeniidile. Meistrite liiga võitjaks krooniti poolakad viimati aga sootuks 43 aastat tagasi, mil ihaldatud tiitli teenis Sosnowieci Plomien Milowice. Zaksa parimad saavutused pärinesid seni 2013. ja 2018. aastast, mil teeniti neljas koht.

Trentino, kes oli avamängu võitnud Perugia vastu 3:0, alustas kordusmängu võõrsil kehvasti, kaotades kaks esimest geimi võrdlemisi kindlalt. Raskest seisust tuldi aga auga välja ja kahe järgmise geimi võiduga kindlustati juba ka edasipääs. Matši viies geim enam midagi ei otsustanud, Perugia võitis selle ja ühtlasi kogu matši 3:2 (22, 17, -23, -17, 6).

Perugia tulemuslikem oli Wilfredo Leon 21 punktiga (+11), finaali purjetanud Trentinole tõi Nimir Abdel-Aziz 17 (+9) ja Ricardo Luciarelli 11 punkti (+6). Trentino on võitnud Meistrite liiga kolmel korral (2009-2011).

Trentino mängis viimati Meistrite liiga finaalis viis aastat tagasi, kui kaotas samuti just Kaasani Zeniidile 2:3. Itaalia klubid on olnud nüüdseks finaalis esindatud juba viiel hooajal järjest (mullu jäi hooaeg katki). Tänavune finaalgi peetakse “Romeo ja Juliaga” kuulsaks saanud Verona linnas.