VIDEO | Poola tippklubi võitis Meistrite liigas maailma esiklubi, kuid lahing jätkub

Zaksa blokk teenis kuulsa kuubaka Osmany Juantorena vastu suisa neli punkti. | Foto: CEV

Meistrite liiga veerandfinaalis peeti eile kaks kohtumist, millest väljusid võitjana Poola ja Venemaa suurklubid.

Poola liiga liider Kedzierzyn-Kozle Zaksa alistas oodatuimas veerandfinaalpaaris võõrsil 3:1 (23, -14, 21, 21) Civitanova Lube. Mängus, kus põnevust jagus tegelikult lõpptulemusest rohkem, kerkis esile nurgaründaja Kamil Semeniuk, kes tõi 58-protsendilise rünnakuefektiivsuse toel üleplatsimehena 21 punkti (+13). Ka teised suuremad punktikütid olid poolakad: Aleksander Sliwka lisas 17 (+9), Lukasz Kasczmarek 15 (+11) ja Jakub Kochanowski 11 punkti (+4). Tiitlikaitsjale Lubele tõi Luksemburgi võrkpallur Kamil Ruchlicki 17 (+13), Osmany Juantorena 14 punkti (+9). Robertlandy Simon 14 (+9) ja Yoandy Hidalgo Leal 13 punkti (+10).

Teises eilses mängus astus pika sammu poolfinaali suunas Venemaa superklubi Kaasani Zeniit, kes võitis võõrsil samuti 3:1 (23, -19, 23, 19) üheksa aasta tagust Meistrite liiga hõbemedalisti Belchatowi Skrad. Vladimir Alekno hoolealustele tõi poolakas Bartosz Bednorz 22 punkti (+9), Maksim Mihhailov lisas 21 (+17) ja Prantsusmaa koondise staar Earvin N’Gapeth 14 punkti (+9). Belchatowi tulemuslikumad olid Milad Ebadipour 16 (+7) ja Mateusz Bieniek 13 punktiga (+11).

Viimases veerandfinaalis, kus vastamisi lähevad Berliini ja Trentino, peetakse avamäng täna kell 20.30 Saksamaal. Kordusmängud on kavas järgmise nädala teisipäevast neljapäevani.

Loe ka: Leon lagunes ja Meistrite liiga play-off algas suurüllatusega