fbpx
Close

VIDEO | Puparti superpartii aitas Saaremaa endiste meistriliigameeste üle võiduni ja poolfinaali

Ioannis Kalmazidis juhendamas Saaremaad tänases mängus. | Foto: Karl Rinaldo/Võrkpall24

Saaremaa Võrkpalliklubi jõudis Aadu Luukase nime kandvatel Eesti karikavõistlustel teise meeskonnana poolfinaali, alistades täna peetud korduskohtumises võõrsil 3:0 (19, 12, 24) esiliiga esiklubi Tallinna Ülikooli.

Põnevust jagus täna täpselt kolmandaks geimiks, kus Argo Araku juhendatav TLÜ madala saaliga koduväljakul kiire algedu haaras ja veel lõpuhetkedel paari punktiga peal oli. Saarlased mängisid matši viimased minutid aga kindlamalt ja lõpetasid kohtumise ikkagi kolme geimiga, nagu oli tehtud ka kaks ja pool nädalat tagasi peetud avamängus.

Saarlaste tulemuslikem oli kogenud Keith Pupart, kes tegi nii visuaalsel hinnangul kui ka statistikale tuginedes superpartii. Saarlaselt 16 punkti (+15). Pupart realiseeris 22 tõstest 14 (64%), lisa tuli kahe ässa näol. Puparti vastuvõtuprotsent oli 63. Markus Uuskari lisas 13 (+5), Rauno Tamme 11 (+5) ja Ragnar Kalde 8 punkti (+8). Puhkepäeva said seekord Evandro Dias Souza ja Hindrek Pulk.

Tallinna Ülikooli resultatiivseim oli endine Kreeka liiga mees Sander Steinberg 10 punktiga (+5), Karl Maidle lisas 8 (+1), Reimo Kuri 7 (+2), viimases geimis vahetusest hästi sekkunud Virko Vantsi 6 (+1) ja Urmas Piik 5 punkti (-2). Lugejatele tasub meelde tuletada, et kõigil TLÜ põhimeestel on varasemast meistriliigas mängimise kogemus.

Sander Steinberg rünnakul. | Foto: Karl Rinaldo/Võrkpall24

TLÜ vastuvõtt oli ametlikel andmetel Saaremaast isegi parem (60% – 56%), kuid ülejäänud elementides võõrustajad suurematele ja tugevamatele vastu ei saanud.

Poolfinaalis kohtub Saaremaa Tallinna Selveriga, kes mängis kahe mängu kokkuvõttes üle Pärnu. Ülejäänud poolfinalistid on ilmselt TalTech ja Tartu Bigbank, kui esiliigaklubid Viljandi ja LotusTimber/Neemeco kordusmängus just imet ei tee.

Mängu matšpall:

scroll to top