fbpx
Close

Video | Ronald Järv: Ojamets juba noomis, et annan Tammearule liiga palju tööd

Märt Tammearu ja Ronald Järv. | Foto: ekraanitõmmis

Nädalavahetusel Tartus toimunud Würth Cupil teenis kodumeeskond Tartu Bigbank Savo Volley järel teise koha. Turniiri viimases mängus alistasid tartlased sidemängija Ronald Järve ja nurgaründaja Märt Tammearu vedamisel 3:0 (19, 18, 21) Pärnu Võrkpalliklubi.

“Võrreldes kahe nädala taguse Võru kontrollturniiriga oleme sammu edasi teinud, aga hooajaeelsele turniirile omaselt on veel omajagu üles-alla käimist,” ütles tänavu kaksikute isaks saanud Järv alustuseks.

26-aastane Järv Tartu turniiril üks väheseid mängijaid, kes pidi kõik kohtumised algusest lõpuni platsil viibima. Põhjus oli lihtne: Kert Toobal naasis äsja koondise juurest ja liitub sel nädalal oma uue meeskonnaga.

“Ronald sai kenasti hakkama. Tundub, et ta on piisavalt trenni teinud kõigi muude kohustuste kõrvalt,” hindas Tammearu. “Eelmise aastaga võrreldes teen trenni sama palju,” jätkas Järv. “Pigem on töökohustuste tõttu hommikused trennid ära jäänud. Õhtuti teen pallitrennile lihtsalt jõudu peale.”

Tammearu oli kogu turniiril üks säravamaid mängijaid, kogudes ka viimases kohtumises Pärnu vastu üleplatsimehena 17 punkti (+10).

“Kindlasti on Märt võrreldes eelmise aastaga paremaks mängijaks saanud,” kiitis Järv. “Oleks ju imelik, kui ta oleks samale tasemele jäänud. Minul on Märdiga alles esimene aasta koos mängida, aga Andrei (Ojamets) juba noomis, et liiga palju annan talle tööd. Viimastes mängudes korrigeerisin siis seda asja,” naeris Järv.

“Võru turniiril tundsin end väga hästi,” lisas Tammearu omalt poolt. “Pärast rannahooaega oli kuidagi hea tulla. Aga ma ei ütleks, et ma ka praegu väga väsinud oleks, lihtsalt tugev põhi on all. Siit saab kindlasti veel palju paremaks minna.”

Ent mis on täna Tammearu suuremad tugevused ja nõrkused? “Rünnak on Märdi tugevus. Rannast tulenevalt on tal raskete pallide lahendamine hea. Eks kogemustega tuleb neid lahendusi veel juurde ka. Aga mis kindlasti vajab parandamist, on servi vastuvõtt,” ütles Järv. Tammearu nõustus ja lisas naljatledes: “Rait (Rikberg) tuleb varsti tagasi ja hakkab õpetama.”

Lõpetuseks selgitas 180-sentimeetrine Järv, tänu millele õnnestus tal Pärnu vastu kaks blokipunkti kirja saada.

Vaata kogu intervjuud videost:

scroll to top