fbpx
Close

Video | Sammelvuo tegi Rahvuste liigas kuldse debüüdi, aga kõigi mõtted on juba augustikuus

Tuomas Sammelvuo (vasakul) esimene turniir Venemaa koondise eesotsas lõppes triumfiga Rahvuste liigas. | Foto: FIVB

Võrkpalli Rahvuste liiga (varasema nimega Maailmaliiga) võitja on teist aastat järjest Venemaa, kes alistas eilses finaalis 3:1 (23, -20, 21, 21) koduväljakul mänginud USA.

Chicagos peetud kuue meeskonna finaalturniiril kuulusid nii Venemaa kui USA A-alagruppi, kust mõlemad pääsesid Prantsusmaa ees poolfinaali. Omavahelises mängus oli seejuures USA võitnud Venemaad 3:0.

Poolfinaalis alistas Venemaa 3:1 Poola ja USA 3:2 Brasiilia. Finaalis, kus Venemaa koondise peatreener Tuomas Sammelvuo tegi võrreldes alagrupimänguga olulisi vangerdusi, vedasid idanaabrid tiitlini 24-aastased nurgamehed Dmitri Volkov ja Jegor Kliuka, kes tõid vastavalt 17 ja 14 punkti. Üleplatsimeheks kerkis kaotusest hoolimata 20 punkti kogunud ameeriklane Taylor Sandler. Rahvuste liiga parimaks mängijaks valiti USA koondise diagonaalründaja Matthew Anderson, kes mängis möödunud seitse hooaega Venemaa esiklubis Kaasani Zeniidis. Finaalis suutsid venelased tuttava mehe tähtsatel hetkedel aga neutraliseerida.

Olgugi et Rahvuste liiga näol on tegu maailma tugevamaid rahvusmeeskondi koondava turniiriga, oli tänavusel turniiril üks “aga”. Kõigi tippmeeskondade jaoks on nimelt suve peamiseks sündmuseks augustis algav Tokyo olümpia kvalifikatsiooniturniir, lisaks selgitatakse sügisel Euroopas Vana Maailma parim koondis. Nii tegid kõik meeskonnad turniiri käigus vähem või rohkem katsetusi ega keskendunud tulemusele sama tõsiselt nagu eelnevatel aastatel.

43-aastase soomlase Tuomas Sammelvuo jaoks oli triumf siiski eriline, sest Rahvuste liiga tähendas tema jaoks debüüti Venemaa koondise peatreenerina. Võidule lisab kaalu ka tõsiasi, et mitmed Venemaa tippmängijad said suve esimeses pooles puhkust.

“Me ei mõelnud enne turniiri algust võitmisele. Keskendusime iga päev lihtsalt sellele, et mängiksime paremini. Mul on hea meel näha, et koondises olid esmakordselt kandvas rollis mitmed uued noormängijad,” ütles Sammelvuo.

Rahvuste liiga pronksmedalid said kaela poolakad, kes alistasid eile 3:0 (17, 23, 21) Brasiilia.

Finaalmängu kokkuvõte:

scroll to top