fbpx
Close

VIDEO | Sauli Sinkkonen: arvan, et Eesti ja Soome tippklubid on sarnasel tasemel

Sauli Sinkkonen. | Foto: Gerda Kiisa/Võrkpall24

Saaremaa Võrkpalliklubi teatas täna hommikupoolikul sotsiaalmeedia vahendusel, et meeskonnaga liitub Soome koondise kogenud temporündaja Sauli Sinkkonen.

30-aastane ja 201-sentimeetrine Sinkkonen siirdus välismaale mängima alles 26-aastasena, kuid on nüüdseks esindanud juba nii Antwerpenit (Belgia), Chaumont’i (Prantsusmaa) kui ka Zalaud (Rumeenia). Tema suuremad saavutused pärinevad klubitasandil just Prantsusmaalt, kus ta võitis superkarikas kulla ja liigas hõbeda. Soome koondises on Sinkkonen olnud põhimees nii MM-il kui ka EM-il.

Võrkpall24 tegi Sinkkoneniga intervjuu eelmise nädala neljapäeval Salos pärast Eesti ja Soome vahelist kontrollmängu.

Sauli, miks sa valisid uueks hooajaks just Eesti ja Saaremaa Võrkpalliklubi?

Teatavasti on maailmas olukord hetkel keeruline, aga pärast eelmist hooaega, kus meil oli kõikvõimalikke probleeme (Sinkkonen mängis Rumeenia neljandas klubis Zalaus – toim.), tahtsin liituda meeskonnaga, kus on asjad korras. Tean, et saan Saaremaal keskenduda täielikult võrkpallile ja teha hea hooaja. Uurisin Saaremaa klubi kohta natuke ka erinevatelt Eesti koondislastelt, keda tunnen. Nad kõik ütlesid, et Saaremaa klubi tegutseb väga professionaalselt. Seega oli lõpuks päris lihtne langetada otsus.

Kes olid need eestlastest tuttavad, kellelt nõu küsisid?

(Kristo) Kolloga mängisin eelmisel aastal Rumeenia kõrgliigas (Kollo esindas Galati klubi – toim.). Tulime seejuures koroonaviiruse puhangu ajal sama lennuga Rumeeniast ära. Andres Toobalit tean oma Belgia hooajast, sest ta oli mu meeskonnakaaslane Antwerpenis. Tean Eestist nii palju, et kultuur on Soomele sarnane ja tööd meeldib inimestele teha palju. See on hea väljakutse.

Kas Saaremaa Võrkpalliklubi on sinu hinnangul samal tasemel nagu Soome hetke esiklubi Sastamala VaLePa?

Raske on öelda, kuna ma pole Saaremaa klubi kõigi nooremate Eesti mängijate tasemega nii hästi kursis. Pealegi on VaLePa tegemas uueks hooajaks noorenduskuuri. Arvan siiski, et Eesti ja Soome tippmeeskondade tase on sarnane.

Kuidas sa ennast mängijana iseloomustaksid?

Olen mõistagi juba üsna kogenud mees. Olen näinud palju suuri rahvusvahelisel tasemel mänge. Mulle meeldib meeskonda koos hoida. Ma ei karju ega kisa, vaid pigem toetan mängijaid, kelle ümber olen. Mulle meeldib just noori mängijaid aidata, et neid karjääris edasi viia.

Ega sa selle pärast muretse, et Saaremaa teeb nii kõva meeskonna, kus sul tuleb koha eest põhikoosseisus tõsiselt võitlema hakata?

Mulle meeldib see! Kõigile mängijatele meeldib, kui ta saab võidelda tõsiselt ka võistkonnasiseselt. See viib nii mängijat kui ka meeskonda edasi, kui igale kohale meeskonnas on konkurents. Sel juhul pole treeningutel ühtegi kerget päeva ees ootamas.

Kas sa oled Saaremaal varasemalt käinud?

Korra olen. See oli küll aastate eest, aga mulle meeldis seal. Mulle meeldivad üleüldiselt Eesti ja eestlased. Need Eesti võrkpallurid, keda tean, on heaks sõbraks juba saanud.

Lõpetuseks, mitu eestikeelset sõna sa juba öelda oskad?

“Tere”, “tere tulemast” ja “aitäh”. Ja muidugi mõned sõnad, mida siin intervjuus ei saa kõva häälega öelda. Meie keeltes on mõned sõnad nii sarnased, et küllap õpin veel eesti keeles omajagu sõnu ära.

Intervjuu Sauli Sinkkoneniga:

scroll to top