fbpx
Close

VIDEO | Silmanähtavalt õnnelik Micelli: sedasi jätkates liigume väga õiges suunas


Eesti rahvusnaiskonna peatreener Lorenzo Micelli tundis pärast eilset 3:2 (26:28, 18:25, 25:18, 25:17, 15:11) võitu Soome üle oma hoolealuste tegutsemisest rõõmu.

0:2 kaotusseisust välja rabelenud ja kolm viimast geimi kindlalt võitnud Eesti naiskond näitas 49-aastase itaallase sõnul viimaks sellist mängu, nagu treeningute põhjal oodata võis. Päev varem oli Eesti põhjanaabritele kaotanud sama skooriga.

“Eile (üleeile – toim.) oli minu jaoks natuke imelik, sest ma ei näinud väljakul seda, mida me treeningutel olime harjutanud. Aga see oli ka esimene mäng ja tüdrukutel polnud veel enesekindlust. Täna vahetasime esimeses ja teises geimis mängijaid, ent mõlemad võistkonnad tahtsid seda mängu ikkagi võita. Reageerisime täna raskes olukorras väga hästi. Olen tüdrukute üle väga õnnelik, sest eile kaotasime väikeste detailide pärast, kuid täna oli kahe naiskonna vahe juba märgatav,” sõnas Micelli.

Eesti koondise vaieldamatuks tugevuseks kujunes eilses matšis blokk-kaitse. Kui blokiga õnnestus meie naistel koguda 22 punkti (soomlastel 6), siis suur oli ülekaal ka kaitses kätte saadud pallide realiseerimisel.

“Kasutame oma naiskonna tugevusi. Olime täna rohkem mänguks valmis kui eile. Leidsime lahenduse, kuidas soomlasi blokiga takistada,” ütles Micelli.

Eesti koondise resultatiivseimaks kerkis teises mängus 27-aastane diagonaalründaja Kadi Kullerkann, kes kogus 20 punkti (+16).

“Nägin Kadit juba treeningutel, nii et tema hea esitus polnud minu jaoks üllatus. Üllatus on minu jaoks hoopis see, kui me ei mängi hästi, sest ma tean tüdrukuid ja seda, milleks nad võimelised on. Hetkel polegi suurt vahet, kas väljakul on Kadi või Kertu (Laak) – kui tõste on hästi ees, tulevad igalt poolt pommid. Minu jaoks on Kadi väga tähtis mängija, aga sama kehtib ka teiste kohta. Neil on suurepärane suhtumine. Kui me suudame sedasi jätkata, liigume väga õiges suunas,” rääkis heatujuline Micelli.

Silmapaistvalt sekkus eile väljakule koondise pesamuna, 17-aastane nurgaründaja Eva Liisa Kuivonen, kes tõi lühikese ajaga 4 punkti (+2).

“Mulle meeldivad kõik noored mängijad. Alustasime oma projekti ja noortel on siin väga oluline roll. Üritame neid sulatada kogenud mängijatega ühte. Kogenud mängijad on noortele suureks abiks. Tänu nende abile tunnevad ka noored end väljakul kindlamalt,” lisas Micelli.

Eesti ja Soome kohtuvad viimast korda Paides täna kell 11.45. Otsepilti näeb volley.ee Facebooki lehe vahendusel.

scroll to top