VIDEO | Superhoos Williams kerkis MM-i skooritabeli tippu, Venemaa võitis geimi 25:6 ja Soome avas võiduarve

Lincoln Williamsi rünnakuid pole suutnud pidurdada MM-il USA ega Kamerun. | Foto: FIVB

Itaalias ja Bulgaarias toimuvatel võrkpalli maailmameistrivõistlustel avasid eile võiduarve kaks meile lähedast meeskonda – Austraalia ja Soome.

Austraallased alistasid Baril toimunud mängus 3:1 (-21, 17, 22, 20) Kameruni. Võitjate parim oli endine Tallinna Selveri diagonaalründaja Lincoln Williams, kes kuulus esmakordselt algkoosseisu ja tõi üleplatsimehena 22 punkti. 24-aastane mängumees realiseeris 34 tõstest 21 (61%) ja tõi ühe punkti blokiga. Teise vooru mängus USA-ga pääses Williams väljakule mäletatavasti alles teises geimis, kuid kerkis sellest hoolimata ka siis 21 punktiga üleplatsimeheks. Williams on 43 punktiga ka MM-i punktitabeli uus liider. Tartu Bigbanki nurgaründaja Samuel Walker Kameruni vastu väljakule ei pääsenud.

C-alagruppi kuuluval Austraalial on edasipääs nüüd sisuliselt vaid vormistamise küsimus, sest nende ainus ohustaja Tuneesia kaotas eile Venemaale 0:3 (19, 6, 19). Teise geimi tulemus 25:6 märgib ka MM-i rekordit. Varasem kõige ebatasavägisem tulemus pärines eelmiselt MM-ilt, kui USA võitis Puerto Rico vastu geimi 25:8.

Edasipääsu 16 parema sekka tagas eile sisuliselt ka Soome, kes võitis D-grupis põhikonkurenti Kuubat 3:1 (19, 19, -20, 16). Urpo Sivula, Markus Kaurto ja Antti Sakari Mäkinen tõid võrdselt 12 silma. Nüüd vajab Soome veel vaid võitu autsaideri Puerto Rico üle.

Tänase päeva seisuga on MM-il 16 parema seast jäämas välja Jaapan, Dominikaani Vabariik, Hiina, Egiptus, Kamerun, Tuneesia, Kuuba ja Puerto Rico. Kõik kümme Euroopa koondist on seega turniiri jätkamas.