Video | Uskumatu comeback tõi Cretule ja Rikbergile klubide MM-il Brasiilia esiklubi skalbi

Gheorghe Cretu koos Resovia taustajõududega eilset võitu tähistamas. | Foto: Resovia

Eile Poolas alanud klubide maailmameistrivõistlustel käis esmakordselt platsil eestlane, kui Renee Teppani koduklubi Belchatowi Skra kaotas Civitanova Cucine Lubele. Vägeva võidu teenisid aga Gheorghe Crețu ja Alar Rikberg, kelle juhendatav Rzeszowi Asseco Resovia sai 3:2 jagu Brasiilia tippklubist Sada Cruzeirost.

Teppani tööandja Belchatow kaotas koduväljakul Itaalia klubile Civitanovale tulemusega 1:3 (21:25, 25:22, 21:25, 25:27). Teppan sekkus mängu episoodiliselt ja skoori ei teinud. Mariusz Wlazly ja Artur Szlapuk tõid kumbki Belchatowile 18 punkti, võitjate parim oli Yoandy Leal Hidalgo 16 punktiga, vahendab volley.ee.

Belchatow kuulub turniiril A-alagruppi koos Civitanova ning Venemaa klubide Novõi Urengoi Fakeli ja Kaasani Zeniidiga. Täna mängib Belchatow Fakeliga.

Vaata ajakava!

B-alagruppi kuuluv Resovia oli maratonlahingus kolmekordse turniiri võitja (2013, 2015, 2016) Sada Cruzeiro vastu viiendas geimis 11:14 kaotusseisus, ent tuli kodupubliku toel raskest seisust välja, võitis geimi 17:15 ja kogu mängu seega 3:2 (23:25, 25:18, 25:23, 24:26, 17:15). Resoviale tõi Thibault Rossard 22 punkti, kaotajate edukaimaks kerkis Evandro Guerra samuti 22 punktiga.

Lisaks Resoviale ja Sada Cruzeirole kuuluvad B-alagruppi Teppani eelmise hooaja koduklubi Trentino Volley Itaaliast ning Ardakani Khatam Iraanist. Homme kohtub Resovia Iraani klubiga.