fbpx
Close

VIDEO | “Väike, kuid uskumatu” sidemängija liitub Eesti koondislase endise koduklubiga

Matias Sanchez (nr 1) Argentiina koondise servi vastuvõtul. | Foto: ekraanitõmmis

Martti Juhkami endine tööandja, Prantsusmaa kõrgliigaklubi Tourcoing teatas, et meeskonnaga liitub Argentiina koondise 23-aastane sidemängija Matias Sanchez.

Kogu senise karjääri Lõuna-Ameerika klubides mänginud Sanchez on võrkpalliringkondades tähelepanu äratanud oma väikese kasvu tõttu. Sanchezel on pikkust vaid 173 sentimeetrit, mis teeb temast tippkoondiste tasemel maailma lühima mängija oma positsioonil.

Olgugi et sidemängija peamiseks ülesandeks on täpsete tõstete sooritamine, ei saa vähetähtsaks pidada ka selle positsiooni mängija rolli blokis. Ajal, mil Sanchez on eesliinis, suunavad vastased tõste tihtipeale just sinna, kus on tema, et pall üle bloki maha lüüa. Nii tuleb kogu meeskonnal ehitada üles teistsugune kaitsestrateegia, et Sanchezi madalat blokki võimalikult palju varjata. Ometi on Sanchez Argentiina koondise ridades tehtud heade mängudega tõestanud, et isegi 173-sentimeetrisel mehel on sidemängijana maailma tugevamatesse liigadesse võimalik jõuda.

Võrdluseks, Eesti tegevvõrkpalluritest sidemängijate pikkused: Robert Viiber 205 cm, Aleksander Eerma 195 cm, Renet Vanker 195 cm, Markkus Keel 190 cm, Martti Keel 188 cm, Kert Toobal 187 cm, Ronald Järv 178 cm.

Rahvusvaheline võrkpalliliit (FIVB) nimetab allolevas videos Sanchezit “väikeseks, kuid uskumatuks” sidemängijaks.

Matias Sanchezi stiilinäited Argentiina koondisest:

scroll to top