fbpx
Close

VIDEO | Valentin Kordas vedas TalTechi hooaja esimese suurüllatuseni!

Valentin Kordas (nr 33) ja TalTech tähistamas hetk pärast viimase pallivahetuse lõppu. | Foto: Rainis Karro

Credit24 Meistiliiga avanädalavahetus pakkus kohe ühe suurüllatuse, kui Tallinna Tehnikaülikool alistas pühapäeva õhtul teise vooru kohtumises 3:1 (18, 21, -19, 28) tiitlipretendendi Tallinna Selveri.

Tugeva alustajana tuntud TalTech sai kiirelt hoo sisse, asus esimest geimi juhtima lausa 19:11 ja võitiski avavaatuse kindlalt, 25:18. Teist geimi juhtis pikalt Selver, ent Janis Sirelpuu hoolealused tulid hea kaitsemängu toel mängu tagasi ja võitsid sellegi geimi lõpuks selgelt, 25:21. Kolmandas geimis näis, et Selver on viimaks oma mängu üles leidnud – 25:19 võidunumbrid vähendasid nende kaotusseisu 1:2’le.

Tõeliseks maiuspalaks kujunes aga neljas geim, kus kord oli Piibeleht peal, Vestmann all ja siis jälle Vestmann peal ja Piibeleht all. Äärmiselt tasavägiseks kujunenud geimi lõpus läksid pea kõik TalTechi sidemängija Aleksander Eerma tõsted Valentin Kordasele, kes suutiski viimaks geimi 30:28 ja mängu 3:1 tulemusega võidusadamasse tüürida. Selverit ei päästnud ka sidemängija vahetus, sest nii Renet Vankeri kui ka soomlasest tõstja Niko Haapakoski sooritustes esines täna ebatäpsust.

Selgeks üleplatsimeheks kerkis teist mängu järjest endale tavapäratul positsioonil ehk diagonaalründajana tegutsenud Valentin Kordas 29 punktiga (+20). Mängu jooksul sai 21-aastane rünnakuliider suisa 57 tõstet, millest realiseeris 28 (49%). Olulistel hetkedel toetas võitjaid tähtsate punktidega ka kapten Tarmur Viidalepp (18 punkti, +6). Kiitust väärib võitjate poolel veel Audentese spordigümnaasiumi 18-aastane abiturient Rasmus Meius, kellel õnnestus tähtsal hetkel pikk serviseeria korraldada. Selveri poolel tegutses kõige tulemuslikumalt Oliver Orav (18 punkti, +13).

Parim päev polnud aga mitmel Selveri palluril, teiste hulgas endise koduklubi vastu mänginud Mihkel Nuudil, kes suutis 39 tõstest realiseerida vaid 11 (28%). Sarnaselt eilsele käis ka täna Selveri kuulsaim mees Renee Teppan vaid vahetusest servimas, kapten Andrus Raadik kuulus aga algkoosseisu, ent vahetati peagi Orava vastu välja. Ent TalTech pole tänaseni suutnud leida Nuudile diagonaali kohal Eestist ega välismaalt asendust, seega ei saa Selver kuidagi pooliku koosseisu taha kaotust ajada.

Avanädalavahetuselt võttis TalTech seega lisaks Pärnult saadud 0:3 kaotusele 3:1 võidu Selveri üle, mis annab neile 3 punkti. Selver, kes eile jäi 2:3 alla Tartu Bigbankile, on kogunud kahe mänguga vaid ühe punkti. Tabelit juhib Tartu, kes on kogunud 2 võitu ja 4 punkti. Lätlased sel nädalavahetusel teatavasti ei mänginud ning see, kas ja millal meie lõunanaabritega vastamisi saame minna, on siiani lahtine.

Video matšpallist:

scroll to top