fbpx
Close

Video | Vollehooaja kulminatsioon tõi Vesikule kulla, Ludwig elas läbi muinasjutu

Vjatšeslav Krasilnikov ja Oleg Stojanovski Venemaa tiimiga ühispildil. Rivo Vesik on vasakult teine. | Foto: erakogu

Tänavune rannavollehooaeg kulmineerus Roomas toimunud finaaletapiga, kus võidutsesid venelased ja sakslased.

Meeste turniiri tegelik finaal peeti ära justkui poolfinaalis, kus läksid vastamisi värsked maailmameistrid, Rivo Vesiku hoolealused Oleg Stojanovski ja Vjatšeslav Krasilnikov ning maailma edetabeli liidrid Anders Mol ja Christian Sorum. Norralased haarasid avageimi 21:18 võiduga eduseisu, kuid kaotasid teise omakorda 18:21. Kolmas geim kujunes 207-sentimeetrise Stojanovski šõuks, kes otsustas oma võimsate blokkidega mängu saatuse. Viimane geim venelastele suisa 15:9.

Finaalis läksid Stojanovski ja Krasilnikov vastamisi sakslaste Julius Thole ja Clemens Wickleriga, kellega kohtuti ka juulis Hamburgis toimunud MM-i finaalis. Venelased ei andnud Tholele ja Wicklerile seekord üldse sõnaõigust, võites mängu 21:16 ja 21:16. Triumfiga kaasnes nii meestel kui naistel 40 000 euro suurune auhinnaraha.

“Kui me eelmisel aastal koos mängima hakkasime, ei osanud isegi ette kujutada, et võidame tänavuse aasta kaks tähtsamat võistlust,” sõnas Stojanovski pärast finaali. “Olen väga õnnelik. Mul on hea meel, et me suutsime oma parimat mängu just otsustavatel hetkedel näidata.”

Pronksimängus alistasid Mol ja Sorum 21:16 ja 21:15 ameeriklased Jake Gibbi ja Taylor Crabbi.

Naiste finaal kujunes omamoodi muinasjutuks, sest 33-aastane sakslanna Laura Ludwig, kes sai eelmisel aastal lapse, naasis tänavu väljakule uue paarilise Margareta Kozuchiga (32) ja lõpetas hooaja kullaga. Finaalturniiri kaotusega alustanud duo võitis kuus mängu järjest. Finaalis sai maailma edetabelis alles teises kümnes paiknev paar 21:19 ja 21:17 jagu brasiillastest Agatha Bednarczukist ja Duda Lisboast. Brasiilia tõusvad tähed Rebecca Cavalcanti ja Ana Patricia teenisid pronksi.

“Iga võit on omamoodi eriline,” ütles 2016. ja 2017. aastal finaalturniiri koos tänaseks karjääri vigastuste tõttu lõpetanud Kira Walkenhorstiga võitnud Ludwig. “Ent see võit tundub pärast pikka pausi tõelise tagasitulekuna. Mängida Maggie’ga esmakordselt suures finaalis koos ja näha teda nii hästi esinemas – see on uskumatu! Ta on muutumas väljakul üha kindlamaks ja suutis seda nüüd ka kõige tähsatamates mängudes näidata.”

Osade tipp-paaride jaoks sai eilsega hooaeg läbi, kuid näiteks Roomas 24 parema sekka jõudnud Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar plaanivad osaleda veel mitmel madalama taseme MK-etapil. Ka treener Vesikut ootab novembris Venemaa teise paariga ees üks etapp. Kuni oktoobrini saab võidukas pärnakas aga puhata ja vahelduseks saalivõrkpalli vaadata.

scroll to top