fbpx
Close

Vigastatud Täht: hea, et ma arsti juures uuringu tulemuste selgumise hetkel juba pikali olin

Robert Täht ja Resovia. | Foto: PlusLiga

Järjestikustel aastatel Eesti parimaks võrkpalluriks valitud Robert Tähte Poola tippklubi Rzeszowi Asseco Resovia ridades niipea väljakule jooksmas ei näe, sest eestlane rebestas treeningul kõhulihase. Nagu varasemad kogemused näitavad, on tegu ebameeldiva vigastusega, mis paraneb pikka aega ega lase tugevalt treenida kusagil, ka jõusaalis mitte.

“Hea, et ma esmaspäeval arsti juures uuringu tulemuste selgumise hetkel pikali juba olin, sest muidu oleksin ilmselt pe****i kukkunud,” ütleb viimaste nädalatega Resovia põhimeheks kerkinud Täht ausalt. “See tuli nagu välk selgest taevast. Et kogu asja läbi seedida, läks natuke aega. Aga tegelikult käivad vigastused sportlase töö juurde. Nüüd tuleb asjaga tõsiselt tegeleda – stressamine ei aita.”

Nagu selgub, ei tekkinud tugev valu ühel kindlal momendil, vaid eskaleerus paari päeva jooksul.

“Laupäeval hakkas kõht vaikselt tunda andma ja pühapäeval tegi juba rohkem valu, kuid kannatasin trenni lõpuni. Esmaspäeva päeva hommikul ütlesin veel füsioterapeudile, et pole mõtet arsti juurde kontrolli minna, kuna ilmselt on lihtsalt kerge venitusega tegu. Aga kui ma ikkagi uuringutele läksin, selgus, et kõhulihases on 2,5-sentimeetrine rebend,” selgitab võrukas.

“Kõige nõmedam on just see, et taoline vigastus paraneb kaua ja võib veel hiljemgi välja lüüa. Näiteks meie teist nurgaründajat (Nicolas) Szerszenit tabas sama vigastus paar nädalat varem, aga tal on seda varemgi juhtunud ja see polnud enam üllatus.”

Kui hullult vigastus aga nüüd, üle poole nädala pärast diagnoosi tunda annab? “Pühapäeval hakkas juba püsti tõusmisel ja trepist käimisel kõhulihas tunda andma. Siis saingi aru, et midagi on valesti. Aga nüüd, kui olen rahulikumalt võtnud, unustan kohati ära, et üldse midagi viga on. Kui aga mingi äkilise liigutuse teen, siis tuleb vigastus uuesti meelde. Kui viimast meeskonna mängu pingilt jälgisin ja emotsionaalsemal hetkel kõva häälega hüüdsin, lõi ka valu sisse. Aga tavaelu ei sega see enam üldse.”

Tohtrite sõnul võib Täht teha noid liigutusi ja harjutusi, mis valu ei tekita. “Arstid ütlevad, et kahe kuuga peaksin tagasi platsil olema. Saan päris kõva ravi ja teen omalt poolt harjutusi ka. Teen tagareiele ja tuharale harjutusi. See on selline rahulik, fokusseeritud ja igav töö. Väidetavalt võib kõhulihaserebend tekkida just sellest, et taga- ja esireied pole sama tugevad. Loodan, et kõik see kiirendab protsessi. Päevad on päris tihedad. Järgmise nädala lõpus lähen uuesti uuringutele, et vaadata, palju on seis paranenud. Loodan, et päris kaks kuud ei pea väljakult eemal ikkagi olema.”

Täheta Resovia alistas teisipäeval Poola liigas kodus 3:0 lähikonkurendi Zawiercie ja kerkis 15 punktiga kaheksandale kohale. Tabel on aga ülitihe, näiteks 5. ja 11. klubi lahutab vaid viis punkti.

“Tabeliseis on tihe ja nagu elu on näidanud, elab praegusel ajal iga meeskond mingitel hetkedel mõõnaperioode üle. Samamoodi Zawiercie, kes alustas hooaega võimsalt, aga on pärast koroona uut lainet väga kahvatu olnud. Järeldusi on seetõttu teha ülikeeruline. Meie peamine eesmärk on praegu pääseda play-off’i ehk kaheksa parema hulka. See, kas lõpetame põhiturniiri teise, viienda või kuuendana, polegi lõpuks nii määrav,” ütleb nurgaründaja.

Kas Täht jõudis ka Tallinna Selveri ja Saaremaa vahelist karikavõistluste poolfinaalseeriat jälgida? “Vaatasin kordusmängu teist geimi meie oma mängu ajal laua alt telefonist,” kostab ta. “Aga selleks ajaks oli asi juba otsustatud. Silma jäi Selveri enesekindlus ja Saaremaa peataolek. Reeglina on nii, et võistkond, kes alustab hooaega kahvatult ja peab kõvasti seisu parandamiseks võitlema, suudab mingist hetkest alates otsustavatel hetkedel rohkem võidelda. Saarlastel olid algusest peale aga 3:0 võidud ja nad tundsid end juba liiga hästi.”

Kas Selver ongi hetkeseisu põhjal kerkinud meie esiklubiks? “Hooaja alguses räägiti ju ka tegelikult, et Selver ja Saaremaa on sama suured favoriidid tänavu, aga kuna Selver mängis kehvasti ja kaotas isegi TalTechile, siis suundus kõigi fookus kuidagi Saaremaale. Nüüd kõlabki seetõttu üllatavalt, et Selver suudab Saaremaad võita. Aga Selveril on tegelikult väga-väga hea kvaliteediga mehed ja isegi kui nurgameestest peaks kellelgi olema kehv päev, siis tuleb Eesti koondise kogemustega (Kristo) Kollo pingilt ja aitab välja. Olin veendunud hooaja alguses, et nad saavad oma mängu käima. Eelkõige seepärast, kuna (Rainer) Vassiljev on meeskonna peatreener. Aga ka minu jaoks oli üllatus, et Selver kolm korda järjest ja nii kindlalt Saaremaad võitis. See näitab, et Selver suutis Saaremaa korraks põlvest nõrgaks lüüa,” lisab Täht.

scroll to top