fbpx
Close

“Vigastuse” tõttu Eesti – Läti mängust eemale jääv ründekahur osales koduklubi sõprusmängus

Hermans Egleskalns (nr 9) Toursi värvides. | Foto: CEV

Prantsusmaa valitsev meister Tours pidas reede õhtul kontrollkohtumise Nantes’iga ja teenis 3:1 võidu. 

Nagu Toursi sotsiaalmeediasse postitatud fotodest näha võib, osales mängul teiste hulgas ka Läti parim võrkpallur Hermans Egleskalns, keda pühapäevasel Eesti – Läti EM-valikmängul kahjuks ei näe.

Ametlikult jäi diagonaalründaja Avo Keele juhendatavast lõunanaabrite koondisest välja seetõttu, et saaks valutavale põlvele praeguse Prantsusmaa kõrgliiga pausi ajal puhkust anda. Ent sõprusmängus osalemist puhkuseks nimetada poleks ilmselt kuigi õige. Seega tundub ikkagi, et klubi soovitas Egleskalnsil lihtsalt Prantsusmaale jääda, sest Läti koondise edasipääsuvõimalused on minimaalsed.

Tõsi, nagu ka Keel nädala esimeses pooles intervjuus Võrkpall24.ee’le ütles, ei saa koduklubidele kui mängijate tööandjatele suurt midagi ette heita. Küsimus on tegelikult rahvusvahelises alaliidus, kes pole suutnud talvist koondiseakent korraldada nii, et kõigi mängijate rahvusmeeskonda tulek oleks garanteeritud.

Eesti ja Läti kohtuvad EM-valiksarjas Tartu Ülikooli spordihoones homme kell 19.00, kolm tundi varem algab Eesti ja Rootsi naiskonna ülioluline mäng.

Loe ka: Läti koondise liider jääb vastuolulisel põhjusel Eesti mängust eemale

scroll to top