Viiber ja Odolena alistasid liiga liidri, Juhkami ja Friedrichshafen jätkavad puhaste paberitega

Robert Viiber. | Foto: Odolena Aero

Tšehhi meistriliigas sai teise väärt võidu järjest Robert Viiberi koduklubi Odolena Voda, kes alistas võõrsil liiga liidri Karlovy Vary Karlovarsko. Juhkami leivaisa Friedrichshafen oli üle Rottenburgist.

Odolena alustas Henri Treiali endise tööandja vastu bravuurikalt, minnes matši tunamulluse Tšehhi meistri vastu 2:0 juhtima. Seejärel lasti kodumeeskonnal mänguseis viigistada, kuid viimane sõna jäi siiski eestlase leivaisale. Seega kogu kohtumine Odolenale tulemusega 3:2 (25:17, 25:22, 22:25, 20:25, 15:13).  Eestlasest sidemängija tõi kaks punkti, millest üks tuli rünnakuga ja üks serviga. Võitjate parimad olid 18 punkti toonud Jiri Kaffer ja Martin Hladik (efektiivsus vastavalt +5 ja +10). Karlovarsko resultatiivseim oli Filip Rejlek, kes tõi 21 punkti (+8). Eelmises voorus alistati mitmekordne Tšehhi meister Liberec.

Liigatabelis asetseb Odolena 12 punktiga viiendal kohal. Järgmine kohtumine on samuti Rakverest pärit mängumehe tööandja jaoks tähtis, kui 30. novembril mängitakse kodus koht kõrgemal oleva Brnoga.

Saksamaa kõrgliigas jätkab puhaste paberitega Martti Juhkami tööandja Friedrichshafen, kes alistas neljas geimis 3:1 (24:26, 25:17, 25:17, 25:20) Rottenburgi. Eestlasest nurgaründaja alustas kohtumist algkoosseisus, kuid mängis ainult esimese geimi ja tõi selle ajaga 2 punkti (-1), millest mõlemad tulid rünnakuga. Võitjate parim oli Nikola Gjorgiev 21 punktiga (+17). Rottenburgile tõi Gion Ramon Martinez 15 punkti (+1).

Paremusjärjestuses jätkab Juhkami koduklubi puhaste paberitega, olles kogunud kaheksast mängust kaheksa võitu ja 23 punkti. Esikohal on samade punktide ja võitude arvuga Berliini Recycling Volley, kuid parem geimide suhe annab liidrikoha Saksamaa pealinnaklubile. Järgmise mängu peab Friedrichshafen 30. novembril Herrschingiga.