fbpx
Close

Üheksa eestlase armastatud meeskond lõpetab profiklubina tegevuse

Kert Toobal jõudis Rennes’i mängijana 2016. aastal Prantsusmaa karikafinaali. | Foto: Siim Semiskar

1946. aastal asutatud Prantsusmaa kõrgliigaklubi Rennes Volley lõpetab majanduslike raskuste tõttu profitasandil tegevuse.

Rennes’i suurimaks võiduks jäi 2012. aasta triumf Prantsusmaa karikasarjas, kui võidukasse meeskonda kuulusid muuhulgas Raimo Pajusalu ja Keith Pupart. Veel on Prantsusmaa lääneosas asuvat meeskonda maarjamaalastest esindanud Sten Esna, Pavel Kružajev, Kristjan Sikaste, Oliver Venno, Ardo Kreek, Kert Toobal ja Martti Juhkami.

Rahalistes raskustes Rennes kuulutas kevadel välja pankroti, et meeskonna uued investorid eesotsas Prantsusmaa koondise tähe Kevin Le Roux’ga saaksid klubi teisest liigast uuesti tippu vedama hakata. Prantsusmaa võrkpalliliit ei lasknud sellist plaani aga läbi ning nüüd jätkab Rennes mängimist amatöörklubina tugevuselt kolmandas liigas.

Rennes’i ärakukkumine tuli kõige valusamal hetkel, sest tänavusel poolelijäänud hooajal olid nad kerkinud Prantsusmaa absoluutsesse tippu ning heitlesid enne hooaja katkestamist Toursi ja Montpellier’ga põhiturniiri võidu eest.

scroll to top