Viiemängulise poolfinaalseeria vormistas võiduks Pärnu Võrkpalliklubi, finaalis kohtutakse Tartu Bigbankiga

Kolmeaastase pausi järel finaali pääsenud Pärnu Võrkpalliklubi | Foto: Kertu Laak

Eesti meistrivõistluste otsustava poolfinaalikohtumise võitis Pärnu Võrkpalliklubi, alistades TalTechi tulemusega 3:1 (25:17, 25:20, 21:25, 25:20). Pärnu pääses meistrivõistluste finaali kolmeaastase pausi järel (viimati 2019), finaalis kohtutakse kindla võiduseeriaga pikema võistluspausi välja teeninud Tartu Bigbankiga.

Nädala ja poolfinaalseeria selgroog murti täna TalTechi spordihoones, kus viienda kohtumise finaalipileti nimel pidasid TalTech ja Pärnu. Kui kahe esimese kohtumise järgselt olid trumbid TalTechi kätes, siis kolmandas järgnevas mängus näitas võimu Pärnu.

Otsustava kohtumise kaks esimest geimi kulgesid ühepoolselt, kodusaalis mänginud TalTech ei pakkunud vastasele erilist vastupanu ja lasi suuremat ohtu pakkumata Pärnul tegutseda. Kolmandas geimis sai TalTech hoogu juurde – Rasmus Meiuse edukas tegutsemine tõi kaasa mängupildi muutuse ja geimivõidu. Neljandas geimis jagus lisaks ilusale võrkpallile ja emotsioonidele ka värvilisi kaarte ja intriige – Uku Rummile antud punane kaart kinkis Pärnule lisapunkti, Pärnu nurgaründaja Gabriel Cavalcante tagastas punase kaardiga teene ja punkti TalTechile. Neljanda geimi ja kogu kohtumise võitis üleolevas meeleolus finaalipääsu tähistanud Pärnu Võrkpalliklubi.

Võitjate resultatiivsem oli täna Markus Uuskari, kes tõi 15 punkti (+9), meeskonnale olid võidu vormistamisel suuremaks toeks ka Bohdan Mazenko 13 (+12) ja Toms Švans 12 (+4). Pärnu rünnakuprotsent oli 46, vastuvõtuprotsent 62. Blokipunkte kogusid said Avo Keele juhendatavad 8, ässpallinguid löödi 4.

TalTechi tulemuslikem oli tänases kohtumises Matej Šmidl, kes teenis 16 punkti, kuid kelle efektiivsusnäitaja oli tänases mängus tagasihoidlik (+2). Kevin Saar lisas 12 punkti (+2) ja kolmandas geimis positiivse muutuse toonud Rasmus Meius 11 punkti (+4). TalTechi rünnakuprotsent oli 42, vastuvõtuprotsent 41. Blokk saadi ette seitsmel korral, pall maandus ässana kuuel korral.

Meistrivõistluste finaalseeria mängitakse nelja võiduni. Kullaheitlusesse lähevad tiitlikaitsja Tartu Bigbank ja täna võidutsenud Pärnu Võrkpalliklubi. Pronksi eest asuvad võitlusesse poolfinaalseeria kaotusega leppima pidanud Tallinna Selver ja TalTech.