Viies kord viis geimi! Eesti meistrivõistluste viimase poolfinalisti selgitamiseks võeti seeriast maksimum

Famila/Võru Võrkpalliklubi. | Foto: Võrumaa Spordiliit

Kolmapäeval selgus naiste Eesti meistrivõistlustel viimane poolfinalist, kui Famila/Võru Võrkpalliklubi võitis veerandfinaalseeria otsustavas ehk kolmandas kohtumises Tallinna Ülikooli ja jõudis kaheaastase vaheaja järel nelja parema hulka. Poolfinaalis lähevad võrulannad kokku tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbankiga.

Koduväljakul mänginud Võru naiskond pidas Tallinna klubiga tänavu juba viienda viiegeimilise lahingu. Mäletatavasti võttis põhiturniiril Võru esindus nii võõrsil kui kodusaalis TLÜ üle 3:2 võidu, samuti avati veerandfinaalseeria napi 3:2 võiduga. Pühapäeval suutis aga TLÜ kurva seeria lõpetada, viigistades seeria 3:2 paremusega, vahendab volley.ee.

Eilses kohtumises jäid võõrustajad nii 0:1 kui 1:2 kaotusseisu, kuid suutsid raskest seisust välja tulla ja võtta taas 3:2 (-20, 20, -24, 22, 11) võidu. Võru naiskonna parimaks osutus 19 (+13) punkti toonud Mari-Liis Graumann. Salme Adeele Hollas aitas võitjaid 15, Hanna-Liisa Ilves 14, Haide Haring 10 ja Kerli Kubi 9 punktiga. Ave Kuusk kogus Tallinna Ülikooli ridades 25, veebruarikuu parim mänija Marily Lass 22, Janely Simenson-Plakso 14 ja Grete Raie 9 punkti.

Kuigi võrulannade positiivne vastuvõtt oli vaid 17%, siis rünnakuid realiseeriti märksa parema 32-protsendilise efektiivsusega. Tallinna naiskonna vastuvõtt oli 27% ja rünnak 28%. Blokis oli selge ülekaal külalistel, kes kogusid Võru esinduse viie punkti vastu 12 punkti. Ka pallingul olid teravamad kaotajad, jäädes peale punktidega 16-10. Siiski patustas TLÜ pallingul koguni 22 eksimusega, Võru naiskond eksis servil 13 korral.

Poolfinaalis läheb Famila/Võru Võrkpalliklubi kokku tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbankiga, teise finalisti selgitavad TalTech/Tradehouse ja Saaremaa. Poolfinaalidega tehakse algust juba sel nädalavahetusel, Eesti meister selgub aprilli lõpuks.