fbpx
Close

Viikingite vallutusretk on täies hoos: esmalt Tokyo, nüüd Viin

Anders Mol (1) ja Christian Sörum (2) on pidurdamatus hoos: olümpiakullale lisandus EM-tiitel. | Foto: CEV

Nädal tagasi Tokyos olümpiavõitjateks kroonitud norrakad Anders Mol ja Christian Sörum (maailma edetabelis 2.) tegid puhta töö ka Euroopa meistrivõistlustel. Finaalis alistati Stefan Boermans/Yorick de Groot (14.) Hollandist 2:1 (21:19, 24:26, 15:12). Pronksmedali pälvisid Pjotr Kantor ja Bartosz Losiak Poolast.

Samal ajal, kui Paides selgitati välja Eesti parimaid, toimusid Viinis 29. Euroopa meistrivõistlused. Olümpia eel Euroopas toimunud MK-turniiridel kahvatut mängu näidanud ja sellega maailma edetabeli esinumbri tiitli loovutanud Mol ja Sörum on läinud hirmuäratavasse hoogu. 13 viimasest mängust on võidetud 12. Viimati tundi kaotusvalu Tokyo olümpia alagrupiturniiri viimases voorus, kui edasipääsu kindlustanud paaride vastasseisus tunnistati venelaste Konstantin Semenovi ja Ilja Lešukovi paremust.

24-aastaste norrakad on nädala jooksul pannud mitmel korral spordiajalooõpikuid ümber kirjutama. Tokyos krooniti viikingid rannavõrkpalli ajaloo noorimateks olümpiavõitjateks. EM-il saavutatuga tehti ajalugu veelgi: varem ei ole ükski rannavollepaar suutnud ühegi maailmajao suurturniiril võita neli (veel enam järjestikust!) korda. Sealjuures on norrakad läbinud turniirid puhaste paberitega: see teeb kokku 26 (!) järjestikust matšivõitu EM-il.

“See oli täiuslik finaal. Hollandlased võitlesid väga kõvasti. Me pidime näitama oma parimat mängu, et neid alistada,” tunnustas Euroopa võrkpalliföderatsioonile antud intervjuus vastaseid Christian Sörum.

Tõepoolest, hollandlastele tuleb au anda. Norrakatele südi vastupanu osutanud 26-aastase Boermansi ja vaid 21-aastase de Grooti jaoks oli tegemist karjääri esimese suurturniiriga. Teel finaali alistasid nad 24 parima seas ka Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare, kelle jaoks oli tegemist karjääri parima tulemusega suurturniiril. Tasavägise avageimi kaotasid Nõlvak ja Tiisaar 23:25, teine geim kuulus juba kindlamalt 14:21 vastastele.

Boermans (vastuvõtul) ja de Groot valmistasid norrakatele finaalis kõva peavalu. | Foto: CEV

Naiste turniir oli konkurentsivaesem, sest Viini ei sõitnud mitu olümpial osalenud tugevat paari olümpiapronkside, Joana Heidrichi ja Anouk Verge-Deprega eesotsas. Ühed suurimad soosikud tiitlile olid Tokyos neljanda kohaga leppima pidanud 2019. aasta Euroopa meistrid Tina Graudina ja Anastassija Kravcenoka Lätist. Lisaks Tokyos kogetule pidid lätlannad mõru pilli alla neelama ka Viinis. Poolfinaalis kaotati tasavägises mängus 1:2 (15:21, 21:15, 11:15) Hollandi paarile Katja Stam/Raisa Schoon, pronksimängus olid 1:2 (21:14, 17:21, 8:15) Läti paarist paremad sakslannad Karla Borger ja Julia Sude. Euroopa meistriks krooniti Šveitsi esindavad Nina Betschart ja Tanja Hüberli, kes loovutasid finaalis hollandlannadele vastavalt 15 ja 12 punkti.

„Meil ei läinud olümpial hästi. Tahtsime selle selja taha jätta ja siin Viinis hästi esineda,“ rääkis paarilisega olümpial 16 parema seas kaasmaalastele alla jäänud Hüberli Euroopa Võrkpalliföderatsioonile antud intervjuus.

Šveitslannad vahetasid Viinis 2018. aasta EM-hõbeda kuldse autasu vastu. | Foto: CEV

Eesti esipaari Kusti Nõlvak/Mart Tiisaare jaoks jätkub hooaeg tuleval nädalalõpul Prahas, kus toimub 2-tärniline MK-etapp.

scroll to top