fbpx
Close

Viimsit tabas äkiline võrkpallibuum – huvilisi on rohkem kui vabu saaliaegu

Eilsel näidistreeningul õpetati lapsi nii Haabneeme kooli võimlas kui ka kooli ette paigaldatud väliväljakutel. | Foto: Karl Rinaldo/Võrkpall24

Tallinna külje all asuv paarikümne tuhande elanikuga Viimsi vald oli veel mõned aastad tagasi võrkpalli mõistes omamoodi oaas, kus ei tegutsenud ainsatki noorte treeningrühma. Täna on olukord Selveri klubi eestvedamisel viimaks muutuma hakanud.

“Viimsis on noorte seas populaarsemad alad olnud jalgpall, korvpall ja käsipall, aga võrkpalli siin veel mõne aasta eest ei harrastatudki. See oli minu jaoks üllatus, sest võrkpall paistab tänu meie meeste ja naiste koondise viimase aja edule Eesti laste seas menukas ala olevat,” ütles hiljuti Viimsi valla abivallavanemaks valitud Marju Aolaid eile Haabneeme koolis läbi viidud näidistreeningul.

Olgugi et treeninguid varasemalt Viimsis ei toimunud, on Eesti naiste koondise piirimaile jõudnud sealtkandist hiljuti nii Karolina Kibbermann, Eva Liisa Kuivonen kui ka Marily Lass, kes käisid lastena Viimsist Piritale Laos Lukase treeningutele.

“Mu isa on võrkpallis Eesti meistriks tulnud ja ma mõtlesin väiksena, et pean samuti selle ala selgeks õppima. Marily tuli trenni minu järgi, kuna olime koolist saati sõbrannad. Eva läks aga täiesti ise Piritale trenni, sest tahtis just võrkpalli proovida,” meenutas sidemängija Kibbermann, kes jagas näidistreeningul koos Nette Peidi ja Silvia Pertensiga Viimsi lastele õpetussõnu.

Selveri treeningrühmades asuvad sel kuul treenima 70 Viimsi last, mida on mullusega võrreldes kaks korda rohkem.

“Huvi võrkpalli vastu on siinkandis plahvatuslikult tõusnud,” tõdeb Viimsi Selveris koos Johanna-Katariina Piiriga võrkpalli edendav endine Eesti koondislane Rando Soome. “Tegime kogu suve lastele rannas trenne ja tajusin juba siis, kui populaarseks võib võrkpall saada. Trennidesse on jõudnud muuhulgas väga ägedaid kujusid, eriti just pikki ja sihvakaid tüdrukuid, kellel on ainest heaks võrkpalluriks kerkida. Teeme Laos Lukasega koostööd, et kõige tublimad Viimsi tüdrukud tema juurde Piritale edasijõudnute trenni saata.”

Soome palus saata kiidusõnad edasi vallajuhtidele, kes on aidanud Viimsisse uusi saaliaegu leida. Just vabade saaliaegade leidmine on Tallinnas ja selle ümbruses üha suurem probleem, sest inimeste arv kasvab kiiremini kui uusi spordihooneid kerkib.

“Viimsi valla territooriumil olid kõik spordisaalid juba varem hõivatud, ent leidsime vähemalt siit Haabneemest ühe täissaali jagu lisaaegu võrkpallile. Otsime veel võimalusi Haabneeme ja Viimsi kooli direktoritega uute aegade leidmiseks,” kinnitas Aolaid, kellel on endalgi Paides üles kasvanuna võrkpallitaust.

Viimsis saavad nüüdsest treenida sünniaastatega 2003-2012 noored, kes on jaotatud nelja treeninggruppi. Treeningud toimuvad 3-4 korda nädalas.

scroll to top