fbpx
Close

Viis eelmise hooaja põhitegijat, kelle mänguaeg võib tänavu kokku kuivada

Timo Lõhmus (nr 8) ja Tallinna Selveri meeskond. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Credit24 Meistriliiga uus hooaeg on käima lükatud ning kõigil Eesti klubidel esimesed mängudki juba peetud. Uus hooaeg tähendab aga alati ka muutusi.

Võrkpall24 toob siinkohal välja viis mängijat, kelle mänguaeg võib ühel või teisel põhjusel võrreldes eelmise hooajaga oluliselt kahaneda.

Saaremaa sidemängijad Reto Giger ja Artis Caics. | Foto: Võrkpall24.ee

Artis Caics (Saaremaa VK). Kaks ja pool aastat tagasi Rakvere meeskonna üllatuslikult Balti liiga meistriks tüürinud sidemängija pole uue hooaja kahes esimeses mängus põllule veel pääsenud, kui eilse Selveri-mängu teise geimi viimased punktid kõrvale jätta. Pühapäeval 34. sünnipäeva tähistav Caics polnud ka eelmisel hooajal Saaremaa kindel põhimees, ent toona jagas ta mänguaega üsna võrdselt poolaka Lukasz Makowskiga. Tänavu paistab vähemalt esimeste mängude põhjal minevat aga nii, et Saaremaa uus sidemängija Reto Giger hakkab kandma kõigis tähtsamates mängudes põhiraskust. Tõele au andes poleks see ka eriline üllatus, sest 28-aastane šveitslane mängis eelmisel hooajal kõrgel tasemel, Poola meistriliiga viiendas klubis Radomis, kus teenis oodatust oluliselt rohkem mänguaega.

Timo Lõhmus (nr 8). | Foto: Gertrud Alatare/Tallinna Selver

Timo Lõhmus (Tallinna Selver). Koduse võrkpallihooaja eelmise aasta üks meeldivamaid üllatusi oli see, kuidas tol hetkel veel kõigest 17-aastane Lõhmus meistriliigas kiiresti kanda kinnitas. Diagonaalründaja kohta väikest kasvu Lõhmuse kiireid ja teravaid rünnakuid oli ühtpidi silmal kaunis vaadata, teisalt valmistasid need vastastele alatihti paksu pahandust. Vasakukäeline noormängija on langenud aga nüüd, täisikka jõudnuna, varumeeste hulka, sest nii Selveri eesmärgid kui ka diagonaalründaja on kasvanud. Uueks põhimeheks toodi Itaalia kõrgliigaklubis Ravenna varumehe-rolli täitnud tšehh Matej Šmidl, kes on kohe esimestes mängudes lahendanud rünnakuid kõrge protsendiga. Lõhmusest üritab Selveri uus loots Alessandro Piroli vormida aga nurgaründajat, mis näib ka igati õige samm, sest 188-sentimeetrise mängijana oleks tal äärmiselt keeruline maailmas diagonaalründajana läbi lüüa. Nurgaründajana tuleb tal juhendaja sõnutsi veel omajagu tööd teha, sest servi vastuvõtt ja “nelja” pealt ründamine pole veel täielikult omandatud. Pealegi on sel positsioonil hetkel algkoosseisus koha hõivanud Eesti koondise karastusega Oliver Orav ja Karli Allik. Samas püsib jätkuvalt ka võimalus, et Lõhmust kasutatakse mängudes taktikalise muutuse toomiseks diagonaalründaja kohal, sest tema ja Šmidl on mängijatüübilt kui öö ja päev.

Ronald Järv. | Foto: SK Duo

Ronald Järv (Tartu Bigbank). Tartus on saanud kokku tõeliselt huvitav sidemängijate-duo: koondise pikaaegne kapten ja liider Kert Toobal ning meie viimase eduka juunioride koondise kapten ja liider Ronald Järv. Möödunud hooajal Rakveres kaptenirolli täitnud Järve võib uuel hooajal nimetada igasuguse häbita Kert Toobali dublandiks. Ja Järvel pole selle rolli vastu midagi, sest Tallinnas baseeruva igapäevatöö ja tänavu ilmavalgust näinud kaksikute kasvatamise kõrvalt ei jõuagi Järv enam nii palju spordile keskenduda nagu oma eelmisel Tartu-perioodil. Küll aga on selge see, et Järv hakkab tänavu Toobalile omajagu puhkust andma ning teeb seda ikka kogu hingega, nagu 26-aastasele rakverelasele omane.

Albert Hurt. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Albert Hurt (Tartu Bigbank). Kui mullu oli 20-aastane võrulane Tallinna Selveris kindel põhimees, siis tänavu ootab teda Tartus ees tihe meeskonnasisene konkurents. Et Märt Tammearust on kujunemas kogu liiga üks säravamaid ründajaid, tuleb Hurdal teise nurgaründaja koha eest hakata sõbralikult võitlema ilmselt 22-aastase hiidlase Stefan Kaibaldiga. Olgugi et pikkust on mõlemal mängumehel umbes 190 sentimeetrit, saab peatreener Andrei Ojamets Hurta ja Kaibaldit kasutada vastavalt olukorrale, kuna mõlemal on oma kindlad tugevused. Muide, nii Hurt kui ka Kaibald said mullu juba tuleristsed ka Eesti koondises, mis näitab, et potentsiaali nähakse neis küllaga.

Javier Jimenez (Urmas Talist vasakul). | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Javier Jimenez* (Saaremaa Võrkpalliklubi). Tituleeritud kuubakas on jätnud inimesena nii saare- kui mandrirahvale igati sümpaatse mulje, ent väljakul pole pikakasvuline nurgaründaja oma võimeid maarjamaalastele veel demonstreerinud. Kui hooaja avamängus TalTechi vastu näidatu (15 p, +11) paistis kinnitavat, et kontrollmängude ebakindlusest ei tasu tonti otsida, siis eile Selveri vastu nägime väljakul taas kahvatut Jimenezit. 14 tõstest realiseeris Jimenez 6 (43%), ent servi vastuvõtul oli ta veelgi ebakindlam. Selverlased pommitasid teda nii kaua (31 korral, 3 eksimust, 32%), kuni Urmas Tali oli sunnitud ta poole mängu pealt välja võtma. Eestimaise eelistamine tõigi Saaremaale edu, sest vahetusest sekkunud Rauno Tamme aitas meeskonna kahes viimases geimis võiduni. Kui nii jätkub, pole välistatud, et Saaremaa põhiduo moodustavadki tänavu nurgas Tamme ja Helar Jalg. Samas on jätkuvalt tõenäoline ka see, et Jimenez pole lihtsalt siiani taastunud meeskonna rasketest hooajaeelsetest treeningutest ning on vaid aja küsimus, kui ta oma endise taseme taastab.

*Tärnina on Javier Jimenez märgitud seetõttu, kuna erinevalt teistest meestest tema mullu siinses liigas ei mänginud.

scroll to top