fbpx
Close

Kuus kildu pressikonverentsilt | Treener-arheoloog Jeenas: kui tavaliselt riputatakse talisman kaela või sõrme, siis meie paneme ta platsile

Hooajaeelne pressikonverents. | Foto: Karl Rinaldo/Võrkpall24

Täna Tallinnas Fotografiskas toimunud võrkpalliliigade hooajaeelsel pressikonverentsil nähtu ja öeldu võiks võtta kokku märksõnadega tasavägine ja huumor.

Nagu ikka, olid kõik Eesti kõrgliigas mängima asuvad meeskonnad ja naiskonnad toodud ühe või mitme esindaja kaudu ajakirjanike ette, et algavat hooaega kohaliku meedia abiga inimestele tutvustada. Kui rahvusnaiskonna baasklubina kokku pandud TalTech/Tradehouse’i eeldatav ülemvõim naiste konkurentsis hetkeks kõrvale jätta, leidsid nii tugevama kui ka õrnema soo klubide esindajad, et ülejäänud nelja naiskonna ja viie meeskonna vahel on oodata varasemast oluliselt tasavägisemat konkurentsi.

Ametlikke teadaandeid oli ka. Vähemalt kuni 16. oktoobrini mängivad Eesti meeste ja naiste klubid Balti liigas üksnes omavahel ja leedulastega, saalides peab olema publik hajutatud ega tohi ületada 750 piiri, piletimüük viiakse suures osas üle internetti ja Credit24’l saab Eesti võrkpalliliidu toetajana täis kümme aastat.

Pressikonverentsi dirigeeris Toomas Vara, kes hoidis osalejatel kätt pulsil ja pidas hoolt selle eest, et tunniajane üritus igavaks ei muutuks. Siinkohal toomegi välja pressikonverentsi viis humoorikamat hetke.

Jeenas otsib ja leiab ajaloolisi väärtesemeid

Kui Jan Uuspõld läks üksi Tallinnast Tartusse, siis Raivo Jeenas sõidab tihti tänu võrkpallile terve naiskonnaga Võrust Tallinna. Famila/Võru igavikulise peatreeneri sõnavõtte oodatakse hooajaeelsetel üritustel sama suure huviga nagu tempomehed ootavad Tartus Kert Toobali tõsteid. Publik ei pidanud pettuma ka 67-aastase Jeenase seekordses etteastes.

Raivo Jeenas: “Loomulikult tahame Tallinnast kõige kaugema võrkpallilinnana tegutseda edasi ja niimoodi, et ka ilus oleks.”

Toomas Vara: “Ole hea, defineeri sõna “ilus”. Pane see “ilus” kuidagi ka kohtadesse ja numbritesse.”

Raivo Jeenas: “Hea kolleeg Andrei (Ojamets) nimetas mind treener-arheoloogiks. No… Mu kõrval istub Evely Heliste, kes on üks vaatamisväärsus ja erand paljude teiste seas. Kui tavaliselt riputatakse talisman kaela, sõrme või kuhugi keha külge, siis meie paneme ta platsile. Meil on üks talisman veel – Mari-Liis Graumann. Noored pole veel sellise staatuseni jõudnud nagu treener ja mõned mängijad.”

Tartu uus peatreener rõhub meditsiinile

Suvel Kristjan Kaisilt Tartu Ülikool/Bigbanki naiskonna peatreeneri rolli üle võtnud Hendrik Rikand on nagu noor Raivo Jeenas, kes teab samuti, et publiku lõbustamisel on meelelahutusäris võtmetähtsusega roll. Olgugi et Eesti suusatamisest tänasel pressikonverentsil juttu ei tehtud, kerkis meditsiin viivuks sündmuste keskmesse ka sellel üritusel.

Toomas Vara: “Kas ja kui reaalseks sa pead Tartu naiskonnaga Eesti või Balti liiga võitmist?”

Hendrik Rikand: “Kindlasti on see, jah, sel hooajal keerulisem. Tahtmata kellelegi halba, aga kui TalTech peaks Balti liiga finaalturniiri ajal isolatsioonis olema, siis see oleks ilmselt hetkel meie ainus võimalus tiitli eest võidelda.”

Toomas Vara: “Tänu hulgale doktoritele naiskonna nimekirjas on teil tõepoolest ka eelis end teatud hetkedel hoida…” (Lause jääb poolikuks.)

Hendrik Rikand: “Või siis vastasele vajalik diagnoos panna.”

Kas EM-il mängib kodus Eesti või Keel?

Aga mis oleks üks hea eestikeelne etendus ilma Salomon Vesipruuli ja Jaan Tatikata? Toomas Vara ja Pärnu Võrkpalliklubi peatreener Avo Keel võtsid Jüri Krjukovi ja Urmas Kibuspuu poolt kuulsaks mängitud rollid ette ja tulid lühikese, ent lööva dialoogiga kenasti toime.

Toomas Vara: “Andke mikrofon üle Avo Keelele, kes on tänavuse aasta peafavoriit Eesti aasta treeneri tiitli võitmisele. Me kõik teame, et Avo viis Läti rahvusmeeskonna järgmisel aastal toimuvale EM-ile. Ja muidugi loodame me Avot koos Lätiga järgmisel aastal Eesti alagrupis mängimas näha. Aga mitte sellest ei tahtnud me täna rääkida.”

Avo Keel: “Tere! Väike märkus, enne kui ma hakkan seletama. Läti on väga eeskujulik riik igasuguste viiruste ohjeldamisel. Eesti vutikoondis mängib meil (kodumänge) Lätis ja ega me ei tea, kus need võrkpalli Euroopa meistrivõistlusedki järgmisel aastal toimuvad. Äkki on Lätis. Ja ega ma ei tea, kas sinna (alagruppi) Eestit siis üldse võetakse.”

Millise tiitli tahab Bigbank esimesena võtta?

Kuna endine võrkpallur ja Mati Meriranna õpilane Tõnis Niinemets ei saanud pressikonverentsil kahjuks osaleda (ega Vara ilmselt ei kutsunud ka), siis võttis monoetenduse osa enda peale Tartu Bigbanki uus peatreener Alar Rikberg.

Alar Rikberg: “Tartu mängib alati vähemalt ühe tiitli peale. Me valime selle välja kronoloogilises järjekorras. Esimene on Eesti karikas, mis eelmisel hooajal ainsana välja valiti ja mille Tartu võitis ka. Nii et karikas on esimene tiitel, mille järgi me läheme. Ja kui see on käes, siis vaatame edasi, äkki saame teise tiitli ka… Aga kui tõsisemalt rääkida, siis Hannese jutu kommentaariks ütleks, et Saaremaa on kompleteeritavuse põhjal tugevam kui mullu (Saaremaa VK mänedžer Hannes Sepp arvas, et Saaremaa meeskond on umbes sama tugev nagu mullu – toim.). Pärnu on mullusest tugevam. Välismängijad on kindlasti kvaliteetsemad ja – mis samuti oluline – tuttavad neile. Samuti on Selver parem, sest hulk väga tugevaid koondisemehi on nendega liitunud. Kontrollmängud on näidanud, et ka TalTech on tänavu parem. Mitmed mehed on arengus sammu edasi teinud. Ja ega meilgi jää muud üle, kui mullusest paremini mängida.”

TalTech otsib, aga leidnud veel pole

Eks igasse komöödiasse kulub ka törts traagikat ära. TalTechi peatreener Janis Sirelpuu võttis seekord kõige emotsionaalsema rolli enda peale, tõdedes, et tunamulluse hooaja suurimast punktikütist Mihkel Nuudast tunneb meeskond siiani puudust.

Põhituumiku oleme säilitanud, välja arvatud üks tänaseni veel kuradima valus minek Mihkli näol (Mihkel Nuut siirdus suvel Tallinna Selverisse – toim.). Aga minu jaoks pole võistkond veel lõplikult komplekteeritud, avaldan mänedžer Uku Rummile (diagonaalründaja leidmise osas) igapäevaselt survet.”

Raadik tõi korra majja

Viimase sketši pakub pealtvaatajatele Tallinna Selveri värske kapten Andrus Raadik, kellele ei jäetud lõpusõna juhuslikult.

Toomas Vara: “Andrus Raadik, taas Eestis. Kas Selveri riietusruumis tuleb kõvasti häält teha või on seal kord majas?”

Andrus Raadik: “Tere ka minu poolt! Kord on kenasti majas. Pole probleemi tekkinud.”

Toomas Vara: “Oli kord majas juba enne sind?”

Andrus Raadik: “Ei, aga nüüd on.”

Kogu pressikonverentsi saab järele vaadata siit.

scroll to top