fbpx
Close

Viis tähelepanekut Eesti rahvusnaiskonna uuest koosseisust

Vasakult ülevalt: TalTech/Tradehouse, Rainer Vassiljev, Kadi Kalm, Lorenzo Micelli, Anna Kajalina, Andres Toobal ja Kristi Nõlvak. | Fotod: Gertrud Alatare/volley.ee, Riina Vals/SK Duo, Karl Rinaldo/Võrkpall24

Eesti võrkpalliliit avalikustas täna meie rahvusnaiskonna kandidaatide suvise nimekirja, kuhu mahtus 22 mängijat. Lisaks sai selgeks, et uut peatreenerit Lorenzo Micellit hakkavad abitreeneritena aitama Rainer Vassiljev ja Andres Toobal ning ÜKE-treener ja füsioterapeut tulevad Itaaliast.

Võrkpall24 toob siinkohal välja viis tähelepanekut seoses tänavuste valikutega.

*Elu paneb asjad paika. Eelmise aasta EM-finaalturniiril korralikult mänguaega saanud Kristel Moor, Kaisa Bahmatšev ja Kristi Nõlvak loobusid koondisekutsest, sest ei tee sporti enam täie tõsidusega. Tänavusel hooajal mängis kogu kolmik amatööridena Eesti esinaiskonnas TalTech/Tradehouse’is. Moor ja Nõlvak jätsid seejuures juba ka klubihooaja pärast detsembrikuist karikavõitu pooleli. Micelli soovis küll triot koondises näha, ent Moor, Bahmatšev ja Nõlvak on keskendunud nüüdseks juba tavaelule, mille kõrvalt polnuks kerge taas pikkade koondiselaagritega liituda.

*Eesti kõigi aegade pikim naisvõrkpallur, 205 sentimeetri pikkune Anna Kajalina naaseb nelja-aastase pausi järel koondisse. 29-aastane narvalanna on võitnud karjääri jooksul küll Prantsusmaa meistritiitli ja Itaalia karika, ent paistab, et tema paremad aastad võrkpallurina on nüüdseks seljataha jäänud. Kajalina mängis lõppenud hooajal Itaalia esiliigas teise poolde kuulunud Cutrofiano ridades ja millegi ennenägematuga silma ei paistnud. Pigem tundub praegu, et Kertu Laak võiks Eesti koondise põhidiagonaali koha säilitada ka Kajalina saabudes.

*Ütlemata huvitav on meie koondise uus treenerite trio. Lorenzo Micellist ja tema saavutustest sai räägitud juba siis, kui ta valiti koondise etteotsa. Täna selgus aga, et abitreeneritena asuvad ametisse seni meeste võrkpallikoondises aastaid tegutsenud Rainer Vassiljev ja Andres Toobal. Naisi pole seejuures kumbki mees varasemalt juhendanud. Samas, nagu ütles ka koondise endine abitreener Oliver Lüütsepp, on profivõistkonnas meeste ja naiste treenimisel tänapäeval väga väikesed vahed. Et Vassiljev on nii Eestis kui ka võõrsil oma tugevust treenerina tõestanud ning Selveris abitreeneri rolli täitnud Toobalgi peaks teadmiste ja iseloomuomaduste poolest sellesse ametisse sobima, on ootused juhendajatele pigem kõrged kui madalad. Ärgem seejuures unustagem, et eelmise aasta koondise taustajõududest jäi samaks vaid üks isik, statistik ja mänedžer Mihkel Sagar, kes teab Eesti naiste võrkpallist ilmselt kõike.

*Meie koondise rõõm on täna see, et põhituumikust enamuse moodustavad korralikes välisliigades mängivad naised, kuigi alati tahaks, et neid oleks veel rohkem. Meie kohaliku klubivõrkpalli viimaste aastate valitsejad ehk TalTech/Tradehouse ja Tartu Ülikool/Bigbank on esindatud koondises kokku aga vaid nelja mängijaga (TalTechist Liis ja Kadi Kullerkann ning Eliisa Peit, TÜ/Bigbankist Ingrid Kiisk). Meistriliiga noortevõistkondadest ehk Audentese SG/Noortekoondisest ja Tallinna Ülikoolist on koondise kandidaatide hulgas oluliselt rohkem ehk seitse mängijat. Ühtpidi, nagu varem juba mainitud, loobusid mitmed TalTechi ja tegelikult ka Tartu mängijad koondisesuvest töö-, kooli- ja perekohustuste tõttu, teisalt on loomulik, et uus peatreener eelistabki peamiselt 20ndates eluaastates amatööridele teismelisi noori, kes loodavad tulevikus profiks saada ja meie koondises põhiraskust kandma hakata.

*Kui proovida leida üks mängija, kes koondisekutset ei saanud, kuid oleks seda lõppenud hooaja põhjal väärinud, siis võinuks see olla Tartu Ülikool/Bigbanki nurgaründaja Kadi Kalm. Saarlannast nurgaründaja on üks paljudest kohalikus meistriliigas mängivatest naistest, kes armastavad võrkpalli nii lootusetult palju, et suudavad selleks aega leida ka tuhande muu tegevuse kõrvalt. Ilmselt oskasid vaid klubikaaslased aimata, et 31-aastasest kaksikute emast ja filosoofiadoktorist teadurist võiks just tänavu, oma 11. Tartu hooajal, saada naiskonna põhitegija, kelle julged rünnakud hoidsid võistkonna mängu üleval. Tõsi, Kalm kinnitas Võrkpall24’le, et isegi kui koondisekutse saabunuks, oleks ta pidanud laste kasvatamise ja töö tõttu sellest loobuma.

Loe ka: Selgusid Eesti rahvusnaiskonna tänavused kandidaadid ja uued abitreenerid
Loe ka: INTERVJUU | Kannapöörde teinud Vassiljev: võtan seda kui väljakutset töötada tipptreeneriga

scroll to top