fbpx
Close

Viis tähelepanekut Micelli tänavusest valikust

Lorenzo Micelli. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti võrkpalliliit avalikustas teisipäeval naiste rahvuskoondise peatreeneri Lorenzo Micelli 26-liikmelise mängijavaliku sel kevadel toimuvateks EM-valikmängudeks ja Euroopa Hõbeliigaks.

Et valik sai suur, toob Võrkpall24 välja mõned huvitavad nüansid seoses tänavuse koosseisuga.

TalTech/Tradehouse’i naiskonnast pääses koondisse kaheksa mängijat. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

1) Koduliigast mängijaid rohkem. Kui mullu kuulus Micelli esialgsesse valikusse 22 mängijat, kellest 11 teenisid tol hetkel leiba välismaal, siis tänavu on koondis koroona ajastule omaselt kodumaa-kesksem. 26 väljavalitust mängib 8 naist võõrsil, ülejäänud 18 tulevad Eestist. Et eelmistel aastatel polnud meil tänavuse TalTech/Tradehouse’i moel selget esiklubi, kuhu paljud koondislased oleks kokku kogutud olnud, siis võib sellist muutust pidada igati normaalseks. Eesti klubidest ongi seekord kõige rohkem mängijaid koondises TalTechist (8), järgnevad Audentese SG/Noortekoondis (5), Tartu Ülikool/Bigbank ja Tallinna Ülikool (2) ning Võru (1).

Marko Mett asub taas ka koondislasi juhendama. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

2) Mett is back! Varasemast suurema arvu mängijate kaasamine on kahtlemata Eesti võrkpalli arengut silmas pidades hea samm. Võrkpalliliit on panustanud tõesti mullusest veelgi rohkem naiste koondisesse, sest võistkonna taustajõudude armee ulatub juba absoluutsest tippklassist 11-ni, treeneri-nimetust kannavad neist kuus. Võrreldes eelmise suvega leiab treenerite nimekirjast ühe uue mehe: Marko Mett. Eesti koondise endine pea- ja abitreener ning TalTechi naiskonna pikaaegne juhendaja naaseb rahvusnaiskonna tegemiste juurde aastase pausi järel. Arvestades seda, kui hästi on Mett hetkel Eesti naiste võrkpallis toimuvaga kursis ning et ta asub meie järelkasvukoondist juhendama eelmisel suvel asjaosalistele väga hea mulje jätnud Max Bruiniga, võiks sellest koostööst sündida noortele palju tulu.

Tänavu Luksemburgi liigas poolamatöörina mänginud Anu Ennok (nr 9) liitub koondisega. | Foto: Gertud Alatare/volley.ee

3) Kogemust jagub. Rõõm on tõdeda, et kõik n-ö vanameistrid, kes on viimastel aastatel kaalunud tõsisemal tasemel võrkpallimängu lõpetamist (kuigi vanuse poolest on tegu parimas eas mängijatega), leiab ka tänavu rahvusnaiskonna nimekirjast. Nii on koondist esindamas taas meie koondise pikaaegsed põhitegijad, temporündaja Eliise Hollas (27), nurgaründaja ja libero Anu Ennok (29) ning libero Kristi Nõlvak (31).

Samuti on kenasti rivis TalTechi tänavused liidrid Julija Mõnnakmäe (30), Nette Peit (28) ja Kadi Kullerkann (28), kes tegelesid sarnaselt kõigile teistele Eesti liigast koondisse võetud mängijatele võrkpalliga kooli või töö kõrvalt. Vaid Võru sidemängijat Kaisa Bahmatševi soovinuks tänavuste heade esituste tulemina ehk nimekirjas näha. Samas pole tema eemalejäämine üllatav, sest ta loobus juba mullu koondise esindamisest.

Ingrid Kiisk (vasakul) jäi seekord veidi üllatuslikult koondisest välja. | Foto: volley.ee

4) Päris kõik siiski ei mahtunud. See, et pikakasvuline narvalanna Anna Kajalina koondisega ei liitu, pole vist enam kellelegi üllatus (kuuldavasti ei tegelegi ta enam tõsiselt spordiga). Kui üldse otsida suurest nimekirjast kedagi, kes justkui võinuks koondisse tänavu kuuluda, siis ilmselt on selleks Ingrid Kiisk. 23-aastasel tartlannast nurgaründajal on jäämas üleüldse seljataha keeruline aasta. Möödunud suvel võttis ta Tartu Ülikooli arstiõpingutest akadeemilise puhkuse ja sõlmis lootusrikkalt elu esimese välislepingu Soome kõrgliigaklubi Pihtipudasega. Soomes kasutati teda aga suurema osa ajast liberona ning talvel naasis ta osapoolte kokkuleppel Tartusse. Nüüd jäi ta aga ka koondisest mitmeaastase pausi järel välja.

Samas tuleb tunnistada, et nurgaründaja positsioonil ongi konkurents tihe. Ka näiteks Eesti liigas jaanuarikuu parimaks mängijaks valitud tartlanna Annabel Huik ei teeninud kutset, kuigi on astunud tänavu arengus edasi pika sammu. Samuti ei kuulu nimekirja andekas temporündaja Kätriin Põld, kes jättis juba mullu suvel koondiselaagri pooleli.

Laura Parts ja Jade Šadeiko. | Foto: Innsbrucki Tirol, Oregon

5) Temporündajate seast leiab tänavu mitu huvitavat mängijat. Pärast USA-s õppimist, mängimist ja põlvevigastuse üle elamist on koondises pika pausi järel tagasi 23-aastane Laura Parts. 186-sentimeetrisel Partsil, kes mängis tänavu Austria kõrgliiga teise poole klubis Innsbruckis, on kogemusi siiski omajagu, sest teismelisena kuulus ta meie toonase esiklubi Kohila põhirivistusse ja karastus eurosarjaski. Samuti leiab temporündajate nimekirjast 20-aastase Jade Šadeiko, keda varasemast ajast tunneme eelkõige kui diagonaal- või nurgaründajat. Tema keskblokeerijate seltskonda liigutamist ei saa aga pidada kuigi suureks üllatuseks, sest uuel positsioonil on teda hakatud olukorra sunnil kasutama ka USA-s Oregoni ülikooli treeningutel. Ka pikkust on Šadeikol temporündaja kohta kenasti – 190 sentimeetrit.

Rahvusnaiskonna kandidaadid:

Sidemängijad: Häli Vahula (Audentes SG/NK), Julija Mõnnakmäe (TalTech/Tradehouse), Karolina Kibbermann (Tallinna Ülikool).

Diagonaalründajad: Ave Kuusk (Tallinna Ülikool), Dzintra Lember (TalTech/Tradehouse), Ingris Suvi (TÜ/Bigbank), Kadi Kullerkann (TalTech/Tradehouse), Kertu Laak (Chieri, Itaalia).

Nurgaründajad: Anu Ennok (VC Mamer, Luksemburg), Eva Liisa Kuivonen (Audentes SG/NK), Hanna Pajula (Michelbeke Saturnus, Belgia), Kristiine Miilen (Nancy Vandoeuvre, Prantsusmaa), Merilin Paalo (TalTech/Tradehouse), Nette Peit (TalTech/Tradehouse), Polina Bratuhhina-Pitou (Terville Florange, Prantsusmaa), Silvia Pertens (TalTech/Tradehouse).

Temporündajad: Eliisa Peit (TalTech/Tradehouse), Eliise Hollas (Võru VK), Jade Šadeiko (Oregoni Ülikool, USA), Katariina Vengerfeldt (TÜ/Bigbank), Laura Parts (VC Tirol, Austria), Liis Kullerkann (Le Cannet Volereo, Prantsusmaa), Liisbet Pill (Audentes SG/NK).

Liberod: Kadri Kangro (Audentes SG/NK), Kristi Nõlvak (TalTech/Tradehouse), Marily Lass (Audentes SG/NK).

Peatreener Lorenzo Micelli, abitreenerid Rainer Vassiljev ja Andres Toobal, ÜKE treener Alessandro Orefice, füsioterapeudid Giuseppe Pigliacampo ja Sander Jürs, arst Mari Arak, statistik/skaut Mihkel Sagar, mänedžer Jaanika Jakobson. B-koondise treenerid Marko Mett ja Massimiliano Bruini.

Koondise kava:

19. aprill – 7. mai: treeninglaager Tallinnas

1.-2. mai: sõpruskohtumised Slovakkiaga

10.-14. mai: EM-valikturniir Valgevenes

16.-25. mai: treeninglaager Tallinnas

22.-23. mai: sõpruskohtumised Austriaga

28.-30. mai: Hõbeliiga esimene alagrupiturniir Bosnia ja Hertsegoviinas

1.-3. juuni: Hõbeliiga teine alagrupiturniir Bosnia ja Hertsegoviinas

10.-13. juuni: Hõbeliiga finaalturniir Sloveenias (kui kvalifitseerutakse)

14.-20. juuni: treeninglaager Tallinnas

15.-31. juuli: treeninglaager Paides

1.-17. august: treeninglaager ja sõprusmängud Tartus

18. august: EM-finaalturniir (kui kvalifitseerutakse)

 

scroll to top