fbpx
Close

Viis tähelepanekut | TalTechi kaks “leeri”, debütandid, Türgi suurklubi ja muud faktid enne õhtust euromängu

19-aastane Rasmus Meius teeb täna eurosarjas debüüdi. | Foto: Alan Mehik/Saaremaa VK

Täna õhtul tehakse tugevuselt kolmandas eurosarjas ehk CEV Challenge Cupil algust põhiturniiri mängudega, kui TalTech kohtub Eesti aja järgi kell 20.00 Kopenhaagenis Gentoftega.

Võrkpall24 pani seitsmeaastase pausi järel eurosarjas osaleva ja klubi ajaloo esimest võitu rahvusvahelisel tasandil püüdva TalTechi mängu eel kokku mõned huvitavad detailid.

*TalTechi kaks “leeri”. Kui Ivar Alt põhjendas Saaremaa Võrkpalliklubist vabaks jäänud eurosarja koha TalTechile pakkumist sellega, et pealinna ülikooliklubis mängib palju saarlasi, siis sellele ei saa vastu vaielda. Cris Karlis Lepp, Mihkel Tanila ning Kevin ja Alari Saar on Saaremaalt pärit ning Rauno Tammet ja Beau Grahami võib pidada põhjendatult isehakanud saarlasteks, kes on võtnud sealt omale naise ja rajanud sinna ka kodu. Ent tänavuses TalTechi meeskonnas on ka teine “leer”, kuhu kuuluvad noorteklassis Kiilis Raigo Tatriku loodud võrkpalliklubi ehk SK Tatsi esindanud mängijad. Selliseid mehi on meeskonnas viis: Rasmus Meius, Remo Torn, Sten Perillus, Martin Voit ja hetkel kaitseväes viibiv Karmo Saviauk.

*Debütandid. Euromängudest rääkides küsitakse vahel, mida annavad mängud Eesti võrkpallile laiemalt? Täna on võrkpallurikarjääris eriline päev mitmel noorel Eesti võrkpalluril. Potentsiaalsetest põhiseitsmikku kuuluvatest mängijatest teevad eurodebüüdi 19-aastane nurgaründaja Rasmus Meius, 21-aastane universaal Jan Markus Üprus, 21-aastane temporündaja Sten Perillus ja 23-aastane libero Cris Karlis Lepp. TalTechi kogenumad eurosarja-mehed on aga Mihkel Tanila ja Rauno Tamme, kes mängisid Gentofte vastu ka kolm aastat tagasi, kui Saaremaa samas sarjas taanlased alistas.

*Potentsiaalsed vastased järgmistes ringides. Paari võitja kohtub järgmises ringis ehk 16 parema seas austerlaste Riedi või šveitslaste Schönenwerdiga. Eesti võrkpallisõpradele võiks huvitavam vastane olla Rainer Vassiljevi ja Kristo Kollo endine koduklubi Schönenwerd, kus tegutseb mängujuhina veel tunamullu Saaremaad esindanud Šveitsi koondislane Reto Giger. Endised meeskonnakaaslased Giger ja Alari Saar olevat sotsiaalmeedias juba üksteisega kokku leppinud, et avaringis tuleb võidud ära võtta, muidu vana tuttavat ei näe. Juhul kui TalTechil õnnestuks kaks esimest vastast alistada, ootaks neid veerandfinaalis ees ilmselt Türgi suurklubi Ankara Halkbank, kes on võitnud kohalikus liigas kõik kümme senipeetud kohtumist.

*Taanlaste (liiga?) pikad mängujuhid. Kui Saaremaa Võrkpalliklubi mängis kolm aastat tagasi Gentoftega, pääses taanlaste varumängijana episoodiliselt platsile tolle hetke Euroopa pikim sidemängija Mads Kyed Jensen. Tänaseks on 209-sentimeetrisest Jensenist voolitud tasemel diagonaalründaja, kes veab Itaalia kõrgliigas Verona rünnakuid. Sel hooajal Gentoftel ühtegi kahemeetrist mängijat võistkonnas aga polegi. Volleyboxi portaali andmetel on ka tänavu Gentofte pikim mees sidemängija, 199-sentimeetrine Kristoffer Norager Bisgaard, ent kohaliku alaliidu lehte uskudes peaks tegu olema ikkagi diagonaalründajaga. Üldplaanis rõhuvad taanlased lühikese meeskonna kombel targale mängule, vältides rohkeid omavigu ja tegutsedes korrektselt blokk-kaitses.

*Eestlased eurosarjas. TalTechi treenerid ja mängijad pole sugugi ainsad eestlased, kes sel nädalal madalaimas eurosarjas kaasa löövad. Nimelt vilistab Irina Suhhova homme Ioannias Kalmazidise juhendatava Thessaloniki PAOK-i kodumängu Osijeki Mursa vastu ning Kristjan Vanaveski mõistab õigust Terueli ja Acheli vahelises duellis.

TalTechi ja Gentofte avaduell algab Taanis täna Eesti aja järgi kell 20.00. Võrkpall24 püüab kohtumisest teha telefoniga Facebooki vahendusel otseülekande.

scroll to top