Viljandi jõudis esiliigas kindlalt poolfinaali, intriigseimat veerandfinaalseeriat alustas võidukalt Rakvere

Rakvere BMF. | Foto: klubi Facebooki leht

Meeste esiliigas on selgunud esimene poolfinalist, kelleks on põhiturniiril teise koha saavutanud Viljandi Võrkpalliklubi. Teised veerandfinaalid on veel edasipääsejat välja selgitamas. Seejuures kujunes oodatult pingeliseks Rakvere BMF ja Tallinna Ülikooli vaheline kohtumine, mis jättis võimalused valla ka napi kaotuse saanud meeskonnale.

Esimesena poolfinaalipileti taskusse pistnud Viljandi alistas 3:0 (25:15, 25:19, 25:20) ja 3:0 (25:21, 26:24, 25:19) põhiturniiril seitsmendaks tulnud Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondise. E-Service/Neemeco, kes lõpetas põhiturniiri kolmandana, sai avamängus 3:1 (26:28, 25:22, 25:18, 25:20) jagu kuuenda asetusega Rae Vald/AB Premium meeskonnast ja on poolfinaalist mänguvõidu kaugusel.

Neljanda ja viienda asetusega klubide vahel põnevat kohtumist ei sündinud, kui Võru Võrkpalliklubi (4) alustas veerandfinaalseeriat Eesti Maaülikool/Kemotar Logistikakeskuse (5) vastu 3:0 (25:14, 25:16, 26:24) võiduga. Küll aga jagus intriigi põhiturniiri võitjaks tõusnud Rakvere BMF-i ja reegliterikkumise tõttu kaheksandaks kukkunud Tallinna Ülikooli vahel. Kaks tundi kestnud kohtumine Tallinna Ülikooli spordihallis lõppes 3:2 (25:17, 20:25, 25:23, 23:25, 15:8) Rakvere kasuks. Ometi jääb korduskohtumiseks kõik üpris lahtiseks, sest Rakverel on edasipääsuks vaja koduväljakul veel üks mänguvõit saavutada.

Kahe võiduni peetavad veerandfinaalid saavad mängitud selle nädalavahetusega. Kui laupäevase mänguga poolfinalist ei selgu, võetakse kasutusele pühapäevaks plaanitud kolmas kohtumine.

Veerandfinaali mittepääsenud meeskonnad lõpetasid esiliiga kohtadega 9.-12. Kiili Estnor lõpetas põhiturniiri üheksandal kohal, kümnendaks jäi Järvamaa IMsport, üheteistkümnendaks Tartu Bigbank/SK Duo ja kaheteistkümnendaks Põltsamaa VK.