fbpx
Close

Viljandi meeskond naaseb 17-aastase pausi järel võrkpallikaardile


Kui kriisiaeg on pannud mitmed võrkpalliklubid ja võistkonnad ellujäämise nimel võitlema, ujub Viljandi Võrkpalliklubi vastuvoolu, tulles välja esindusmeeskonnaga. Eesmärgiks on kindlustada koht esiliiga kolme parima seas ehk kuuluda Eesti kaheksa parima meeskonna hulka. Viimati tegutses Viljandis esindusmeeskond 2003/2004 hooajal. Nüüd, 17 aastat hiljem, saab võrkpallitühimik täidetud.

Kuna klubi soovib uued mängijad avalikustada suvel ükshaaval, siis antud loos veel nimesid välja tuua ei saa. Viljandi Võrkpalliklubi eestvedaja Tauno Lipu sõnul saab võistkonnas olema huvitavaid, Eesti võrkpallimaastikul tuntuid nimesid, kes on viimastel aastatel ka meistriliiga tasandil mänginud. „Suures osas on mängijatega käed löödud, viimased lahtised otsad saavad kokku põimitud suvel, kui meistriliigaklubid on komplekteeritud,“ sõnas Lipp. „Eesmärk ei ole lihtsalt esiliigas mängida, vaid olla tipuseltskonnas. Klubi esindusmeeskonnast saab klubi nägu. Soovime teha mängijatest kuulsamad mängijad kui nad on praegusel hetkel.“

Meeskonna tuumiku moodustavad Viljandist pärit mängijad. „Paljud mängijad on minu väga head sõbrad, kellega oleme varasemalt ühes meeskonnas mänginud – kontakt mängib suurt rolli,“ lisas Lipp.

Viljandi Võrkpalliklubi soovib pakkuda mängijatele paremaid treeningtingimusi kui teistes esiliigaklubides.

„Meil on võimalik teha trenni rohkem kui paar korda nädalas. Kodumängudel soovime luua sarnase atmosfääri meistriliigaga. Loomulikult tahavad pealtvaatajad, et kodumeeskond võidaks, aga mõnikord ootab pealtvaataja ka midagi rohkemat kui lihtsalt võrkpalli. Tahame tuua mängudele õhtujuhid, muusika, tantsutüdrukud – pakkuda sellist teistsugust emotsiooni pealtvaatajale. Ja see on ka see, mida mängija klubi puhul ootab ja otsib.“

Mõistagi kaasneb lisavõimaluste loomise ja mängu ümber keerleva meelelahutusliku poole tagamisega tavapärasest suurem eelarve, mille kindlustavad peamiselt eraettevõtted nii Viljandist kui mujalt. Esindusmeeskonna nimisponsoriks saab olema Viljandi linn, kellega läbirääkimised täpse toetuse mahu osas veel käivad. Mängijatel on võimalik saada parematel tingimustel osa mitmetest teenustest ja soetada soodsama hinnaga vajalikku spordivarustust. Uued sponsorid ja toetajad on loomulikult teretulnud.

Viljandi Võrkpalliklubi juhatusse kuulub viis liiget, lisaks on klubil kolmeliikmeline tiim, kes tegeleb sotsiaalmeedia haldamise, pildistamise ja sponsorlussuhetega. Kogu meeskond on õhinapõhine ja igaüks neist käinud Viljandi Spordikoolis – kes on lõpetanud viimase kümne, kes viimase kolmekümne aasta jooksul.

Lisaks esindusmeeskonnale on klubil duubelmeeskond, mis saab olema hüppelauaks noormängijatele enne esiliigasse suundumist.

„Kõik võistkonnad, kes erinevatel tasemetel toimetavad, peavad kokku hoidma. Minu nägemus on see, et noored mängijad lähevad enne esiliiga võistkonda duubelvõistkonda, kus saavad tunda mehe õlga,“ lausus Lipp. „Kõik astmed peavad tulema loogilisena – kui astmed on liiga kõrged, ei pruugi neid kätte saada.“

Aasta algul läbi viidud intervjuus mainis Lipp, et viie aasta pärast tegutseb Viljandis meistriliigaklubi. Kuigi meeskonna koosseisul lasub täna veel saladusloor, võime eelneva intervjuu põhjal eeldada, et esiliiga meeskonnas teeb kaasa Kaupo Kivisild. Kui Meelis Kivisild ei liitu meistriliigaklubiga, on suur tõenäosus, et leiame ka tema meeskonna nimekirjast.

Viljandi Võrkpalliklubi kodulehekülg.

Loe ka: INTERVJUU | Viljandi võrkpallile uut elu sisse puhuv Tauno Lipp: tahan jõuda maailma tippklubide või rahvuskoondiste juurde

scroll to top